ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому від рук містян гинуть «живі» скульптури-топіарії

Суспільство 1855
У парку імені Чекмана розташовано 14 фігур.
У парку імені Чекмана розташовано 14 фігур. . Фото: автора

Загалом 20 відсотків потрібно відновити і стільки ж – замінити на нові.

Живі фігури-топіарії, які минулого року висадили у Хмельницькому, потребують відновлення і заміни. Про це повідомила Тетяна Циб, начальник відділу з благоустрою міста управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради.

«Загалом 20 відсотків потрібно відновити і стільки ж замінити на нові. Відновлювати і дбати про зелені скульптури мають підприємства на балансі яких вони знаходяться – комунальні підприємства по зеленому будівництву і благоустрою міста та «Парки і сквери», – пояснила очільниця.

Дев’ять топі аріїв, які розміщені на Майдані Незалежності та у центральній частині міста перебувають на балансі КП по зеленому будівництву і благоустрою міста. За словами начальниці дільниці з озеленення Надії Губіцької, основну шкоду рослинам завдають самі мешканці.

«Найчастіше від мешканців страждають фігури слонів, що на майдані Незалежності. Тільки за жовтень, ми їх ремонтували двічі, востаннє – 9 листопада. Ламаються вони через те, що люди сідають зверху на фігури, скачуть, молода рослина не витримує, падає додолу, ламається і гине. По вулиці Проскурівській рослини пропали після святкування дня міста, їх поламали і вони посохли. Одну фігуру – куб – забрали зовсім, висаджувати нову будемо вже навесні», – пояснила Надія Губіцька.

Ще 14 фігур – ті, що у парку імені Чекмана – на балансі КП «Парки і сквери».

«Частину рослин відновлюємо, але є скульптури, які доведеться замінити зовсім – це фігура чоловіка і коня. Одну з фігур – мале слоненя, декілька тижнів назад вже замінили. Висадили нові саджанці тепер потрібен час, аби вони прижились і розрослись, тому їх огородили», – пояснює Вадим Бесага, майстер озеленення комунального підприємства «Парки і сквери».

Роботи по капітальному відновленню зелених фігур підприємства почнуть проводити весною. Для того аби рослина прижилася, потрібно хоча б пів року, тому фігури огородять, щоб ані люди ані тварини не пошкодили їх знову. А коли рослини приживуться огорожі забиратимуть.

Нагадаємо, 23 «живі» скульптури-топіарії у Хмельницькому висадили в червні, минулого року. Їх усіх виготовили і привезли зі Львова. Загалом на таке озеленення витратили 167 тисяч гривень.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую