ye-logo.v1.2

Булінг очима молоді Хмельницького: як протидіяти цькуванню

Суспільство 3455
У Хмельницькому обговорили принципи боротьби з булінгом і його попередження
У Хмельницькому обговорили принципи боротьби з булінгом і його попередження. Фото: автора

Просвітницька діяльність, тренінги, уроки самооборони, гаряча лінія жертв булінгу і навіть стабілізація економіки – те, що рекомендують хмельничани.

Як протидіяти насиллю, як врятувати жертву цькування, що робити з тими, хто займається булінгом, обговорювали сьогодні, 13 листопада, у Хмельницькому. Під час круглого столу «Булінг боїться розголосу» молодь, педагоги, психологи та представники поліції напрацювали цілий список рекомендацій.

«Сьогодні відбувся заключний захід в рамках масштабного піврічного проекту «Активність починається з тебе» під назвою «Булінг боїться розголосу». Це круглий стіл, в ході якого учасники мали напрацювати ідеї стосовно кількох ключових питань, пов’язаних з булінгом. Всі вони увійдуть в список рекомендацій, які ми потім будемо поширювати нашими навчальними закладами», - розповів голова ГО «Молодь за краще майбутнє» Владислав Гребенюк.

Тема цькування серед дітей і молоді є актуальною, оскільки цю проблему не можна вирішити наодинці, кажуть психологи. «Важливо про це говорити, дізнаватися причини виникнення. Напередодні круглого столу я подивилася на запити батьків, які звертаються до мене. І приблизно 80% звернень були від батьків дітей, які є жертвами цькування і не можуть протистояти цьому. Можливо, вони не отримують підтримку однолітків, водночас не знають, як про це розповісти дорослим, вони не знають, де віднайти власні сили для того, щоб впоратися з цією проблемою», - сказала кандидат психологічний наук, дитячий і сімейний психолог-терапевт Тетяна Матвійчук. – Тому ми будемо розробляти алгоритми, як справлятися зі знущанням, інформуючи громаду, залучаючи поліцію, працюючи з працівниками закладів освіти і здійснюючи просвітницьку діяльність серед батьків».

Говорили про масштабність проблем цькування в школі

Чому Україна серед лідерів по статистиці булінгу?

Під час круглого столу назвали низку обставин, через які в нашій країні процвітає булінг. Серед них: менталітет - ми є представниками потсрадянського простору; свідомість людей – ми ще не зовсім готові розгледіти, де є порушення або насильство; система освіти – недостатньо просвітницької діяльності, професійне та емоційне вигорання педагогів, паперове навантаження; низький рівень правової освіти – люди не знають, які можуть бути наслідки і відповідальність; соціальна нерівність – різний рівень забезпеченості сімей; міграційні процеси – трудова міграція, територіальна міграція; дискримінація – булінг спрямований на людей, які мають певні особливості; відсутність уваги батьків до дітей, як наслідок економічної кризи – увага батьків спрямована на те, що вдягти, чим нагодувати, а не поговорити.

Учасники презентували напрацьовані ідеї

Шляхи вирішення проблеми: тренінги, просвітницька робота щодо вирішення конфліктних ситуацій, прийняття закону про відповідальність за дії, які вчиняють булери, толерантне виховання, стабілізація економіки, розробка протоколів реагування ситуацій булінгу, підтримка і висвітлення тем булінгу в ЗМІ, зменшення робочого дня батькам, які мають двоє і більше дітей.

Читайте також: Знущання у школі: як розпізнати та що робити батькам

Назвали й причини замовчування проблем булінгу. Основними хмельничани вважають сором’язливість, страх, зневіра, безвідповідальність, байдужість батьків, педагогічна непрофесійність, залякування, фізичне насилля.

До обговорення долучилися патрульні поліцейські

Чи не найбільше рекомендацій внесли учасники до питання практичної допомоги жертвам насилля. Найперше, що радять – залучити психологів, які допоможуть жертві булінгу. Також пропонують створити групу підтримки постраждалому, залучити педагогів, створити умови довіри у школі, за необхідності – звернутися в поліцію, провести вторинну профілактику. З більш креативних пропозицій: курси самооборони, ізоляція булера, гаряча лінія для жертв булінгу.

Це був останній захід в рамках проекту "Активність починається з тебе"

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую