ye-logo.v1.2

Учитель, який обрав шлях журналіста

Суспільство 4393
Андрій Мацейко після робочого дня він сідає надворі біля хати й спостерігає за  природою та життям навколо
Андрій Мацейко після робочого дня він сідає надворі біля хати й спостерігає за природою та життям навколо. Фото: з архіву Андрія Мацейка

“Місія у журналіста та педагога однакова - просвітницька діяльність”, - переконаний Андрій Мацейко

Працювати у медіа-сфері Андрій Мацейко почав у 1992 році, коли проходив стажування за кордоном. За плечима у нього досвід роботи на ТРК “Контакт” та обласної телерадіокомпанії “Поділля-центр”, де він поєднував і радіо, і телебачення. Наразі він — лінійний продюсер редакції програм (радійний напрямок) Хмельницької регіональної дирекції суспільного мовлення “Поділля-Центр”.

“Ми організовуємо роботу радійного мовлення на хвилях українського радіо у відведені години ефіру, виходимо в ефір чотири рази на день. Також беремо активну участь у створенні спільних програм з іншими українськими філіями. Зокрема, проект “Вся країна”, в якому ми обговорюємо проблеми сьогодення у тих чи інших галузях”, — каже Андрій Васильович. За фахом Андрій — вчитель англійської та російської мови. Однак пішов шляхом свого батька Василя Мацейка, журналіста-кореспондента українського телебачення. Тяжіння до журналістики проявилися ще за часів студентства. Під час навчання у Кам'янець-Подільському педагогічному інституті Андрій разом з однодумцями створили студентське радіо, де транслювали студентські новини, музику. Звісно, як сам зізнається, те, що виходило в ефір, не завжди позитивно сприймало керівництво інституту та партії. Але то був певний цікавий досвід. “На мою думку, ті знання й досвід, якими ділилися викладачі на лекціях з нами, майбутніми педагогами, корисний для журналіста. Я вважаю, що й журналістська освіта цілком дозволяє бути педагогом, бо місія в обох однакова — просвітницька діяльність, — каже пан Мацейко. — Тому ми нині теж проводимо екскурсії у нас на радіо. Аудиторія різноманітна — від дітей до людей поважного віку”.

Звісно, бувають різні ситуації у прямих ефірах, які потрібно грамотно вирішити. Іноді гості починають трохи відходити від теми, щось пропагувати чи рекламувати, тоді доводиться навіть вимикати гостю мікрофон. “Ми запрошуємо різних гостей на наші ефіри, і передбачити їхню поведінку неможливо. Перед ефіром ми проводимо попередню бесіду з гостями та все пояснюємо, аби уникнути непорозумінь, — каже Андрій Васильович. — Телефонують теж різні люди, з різними запитаннями, часом не по темі. Наприклад, програма про мистецтво, а телефонують і запитують про погоду. Трапляються й технічні нюанси, але незначні. Ми готові до всього”.

Андрій Мацейко (праворуч) у радіостудії. Фото з архіву Андрія Мацейка.

У планах наших радійників — “Дебати на вимогу”, така собі дискусійна програма запрошених гостей з протилежними точками зору на різну тематику. А оскільки виборча кампанія не за горами, то теж буде щось новеньке.
«Вважаю, нам є про що розповісти людям. Є чимало цікавого в галузі історії, культури, історичних пам'яток тощо. Є багато цікавих особистостей з різними захопленнями. Я не кажу вже про відомих людей нашого краю, які досягли чимало у своєму житті, — каже Андрій. — Іноді навіть звичайні люди настільки цікаво розповідають про своє життя та інтереси, що можна слухати годинами. Ми намагаємося розкрити нашого гостя як особистість. До всіх знаходимо свій підхід”.

На запитання, чи шкодує, що обрав журналістику, Андрій Мацейко каже, що нема коли про це думати. У вільний час він грає у футбол, полюбляє садово-городні роботи. Любить тварин, тому у нього живуть німецька вівчарка та сибірська кішка. А ще після робочого дня він сідає надворі біля хати й спостерігає за природою та життям навколо.

Цей матеріал був опублікований в «Сімейній газеті», яку можна передплатити на сайті «Є».

Читайте також: Тележурналіст Михайло Жила: «Війна змінює людей, ти мислиш по-іншому»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую