ye-logo.v1.2
25 Червня, 2019

Хмельницькі метеорологи розповіли про унікальну осінь та дали прогнози на зиму

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 3490
Кліматична зима на Хмельниччині настала 17 листопада
Кліматична зима на Хмельниччині настала 17 листопада. Фото: автора

Жовтень виявився найтеплішим за останні 50 років.

На календарі – ще осінь, але на вулиці – уже морозно та сніжно по-зимовому. Хмельницькі метеорологи, хоч і не роблять довгострокових прогнозів на зиму, привідкрили таємницю про те, чого нам очікувати найближчих три місяці. А також розповіли, чим була особлива цьогорічна осінь.

«Осінь цього року в гості до нас не поспішала. Перші три тижні вересня літо ще не здавало своїх позицій. І лише 22-23 вересня здійснився перехід температурного режиму через показник +15°, що за метеорологічним календарем означає початок осіннього періоду. Такий пізній прихід осені за увесь період спостережень (після 1945 року) спостерігався у нас лише тричі: у 1954, 1982 та 2011 роках», - розповідає Вероніка Апполонова, завідувачка сектору гідрометзабезпечення Хмельницького центру з гідрометеорології.

За словами метеоролога, цьогорічна осінь порадувала нас теплими і сонячними днями завдяки тому, що Хмельниччина, в більшості днів, знаходилась під впливом полоси підвищеного тиску та внаслідок переміщення теплих повітряних мас. З іншого боку, низка циклонів, що інколи сягали наших регіонів, обумовлювали опади та деяке зниження температури повітря.

«Взагалі, температурні показники в більшість осінніх днів перевищували норму на 2-4°, в окремі дні відхилення від норми сягало навіть 6-8°. До того ж жовтень, з середньою температурою за місяць +10,2°, виявився найтеплішим за останні 50 років спостережень», – каже Вероніка Апполонова.

Додає, що й дощі протягом осіннього періоду хмельничанам не дуже дошкуляли, але кількість їх в середньому виявилась в межах норми. А це «плюс» для сільського господарства. Адже тепла погода осені та достатня кількість вологи сприяли гарному росту озимих культур.

А от кліматичні зима на Хмельниччині настала зовсім нещодавно.

«Починаючи з 17 листопада на території нашої області утримуються від’ємні середньодобові температури повітря, що в кліматології означає настання зими», - пояснює метеоролог. За словами Вероніки Апполонової, у найближчі дні збережеться зимовий характер погоди з температурою повітря вночі 4-6° морозу, а денна становитиме 0-2° нижче нуля.

«Звісно, спрогнозувати стовідсоткову картину майбутньої зими ми не можемо. Але, згідно з довгостроковим прогнозом Українського гідрометеоцентру, протягом цьогорічної зими лише в грудні очікується температура дещо нижча за середні багаторічні показники. А от в решту місяців температурний режим прогнозується вищим за кліматичну норму», - каже Вероніка Апполонова.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео