ye-logo.v1.2

Соціолог: мешканців області більше хвилюють низькі зарплати та пенсії, ніж війна

Суспільство 1581
Презентували результати проведено опитування серед мешканців Хмельницької області
Презентували результати проведено опитування серед мешканців Хмельницької області. Фото: автора

Оприлюднили дослідження.

Хмельничанам презентували результати соціологічних досліджень групи «Рейтинг». Експерти в рамках загальнонаціонального проекту «Портрети регіонів» опитали 40 тисяч респондентів, за період з 16 листопада по 12 грудня.

Як розповідає заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів, у Хмельницькій області дослідження звершились 5 грудня. Методом інтерв’ю опитали 1600 подолян. Похибка становить не більше 2,4%.

«Ситуацію загалом по країні мешканці області оцінюють дещо гірше, ніж на місцях. Лише 9% оцінили політичну ситуацію в країні як спокійну, тоді як в рідній області спокійною ситуацію бачать 36%, а у своєму місті/селі – 54%. Напруженою ситуацію в країні бачать 46% опитаних, а критичною – 41%. На місцях оцінки стану справ дещо кращі: напруженою ситуацію бачать 35-47% опитаних, критичною – лише близько 10%», - розповідає Любомир Мисів.

За його словами, 10% опитаних мешканців області вважають, що Україна рухається у правильному напрямку, про своє містечко чи село так думають 40%. У Хмельницькому 62% говорять про те, що місто рухається у правильному напрямку. Експерт каже, що наше місто відносять до міст з високим оптимізмом.

«Загальнонаціональними проблемами подоляни вважать війну на сході, корупцію, низький рівень зарплат або пенсій, відсутність роботи, і кожен п’ятий турбується через інфляцію. Якщо говорити про особисті проблеми, то людей в першу чергу цікавлять питання соціально-економічного характеру. У 2014 році, коли розпочався конфлікт на сході, на першому місці в особистісному плані була війна. Поступово громадяни звикли з цим питанням і зараз їх турбують низько зарплати та пенсії, тарифи, інфляція», - каже соціолог.

Проаналізувала група "Рейтинг" думку жителів області щодо ймовірних фальсифікацій на виборах. Ймовірність фальсифікацій на виборах президента на загальноукраїнському рівні (58%), вища, ніж в області (40%) чи в їхньому  місті/селі (32%). Ще близько 30-45% допускають незначні фальсифікації, 21% вважають що у їх населеному пункті фальсифікацій точно не буде. При цьому 22% респондентів по області позитивно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики допомагають матеріально виборцям. 31% займають нейтральну позицію у цьому питанні. 44% проти такого виду агітації.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую