ye-logo.v1.2
16 Вересня, 2019

Соціолог: мешканців області більше хвилюють низькі зарплати та пенсії, ніж війна

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 692
Презентували результати проведено опитування серед мешканців Хмельницької області
Презентували результати проведено опитування серед мешканців Хмельницької області. Фото: автора

Оприлюднили дослідження.

Хмельничанам презентували результати соціологічних досліджень групи «Рейтинг». Експерти в рамках загальнонаціонального проекту «Портрети регіонів» опитали 40 тисяч респондентів, за період з 16 листопада по 12 грудня.

Як розповідає заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів, у Хмельницькій області дослідження звершились 5 грудня. Методом інтерв’ю опитали 1600 подолян. Похибка становить не більше 2,4%.

«Ситуацію загалом по країні мешканці області оцінюють дещо гірше, ніж на місцях. Лише 9% оцінили політичну ситуацію в країні як спокійну, тоді як в рідній області спокійною ситуацію бачать 36%, а у своєму місті/селі – 54%. Напруженою ситуацію в країні бачать 46% опитаних, а критичною – 41%. На місцях оцінки стану справ дещо кращі: напруженою ситуацію бачать 35-47% опитаних, критичною – лише близько 10%», - розповідає Любомир Мисів.

За його словами, 10% опитаних мешканців області вважають, що Україна рухається у правильному напрямку, про своє містечко чи село так думають 40%. У Хмельницькому 62% говорять про те, що місто рухається у правильному напрямку. Експерт каже, що наше місто відносять до міст з високим оптимізмом.

«Загальнонаціональними проблемами подоляни вважать війну на сході, корупцію, низький рівень зарплат або пенсій, відсутність роботи, і кожен п’ятий турбується через інфляцію. Якщо говорити про особисті проблеми, то людей в першу чергу цікавлять питання соціально-економічного характеру. У 2014 році, коли розпочався конфлікт на сході, на першому місці в особистісному плані була війна. Поступово громадяни звикли з цим питанням і зараз їх турбують низько зарплати та пенсії, тарифи, інфляція», - каже соціолог.

Проаналізувала група "Рейтинг" думку жителів області щодо ймовірних фальсифікацій на виборах. Ймовірність фальсифікацій на виборах президента на загальноукраїнському рівні (58%), вища, ніж в області (40%) чи в їхньому  місті/селі (32%). Ще близько 30-45% допускають незначні фальсифікації, 21% вважають що у їх населеному пункті фальсифікацій точно не буде. При цьому 22% респондентів по області позитивно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики допомагають матеріально виборцям. 31% займають нейтральну позицію у цьому питанні. 44% проти такого виду агітації.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую