ye-logo.v1.2

Справи про домашнє насильство другі за кількістю розглядів у судах області

Суспільство 1693
В апеляційному суді області говорили про заканодавче регулювання домашнього насильства
В апеляційному суді області говорили про заканодавче регулювання домашнього насильства. Фото: автора

Перше місце - порушення прав на транспорті.

Сьогодні, 28 грудня, в Хмельницькому апеляційному суді говорили про запровадження міжнародних норм щодо захисту від домашнього насильства. Для цього судді, правоохоронці та представники громадських організацій зібрались на круглий стіл.

Служителі Феміди кажуть, що тема надважлива, оскільки серед розглянутих справ судами області друге посідає домашнє насильство, перше - порушення прав на транспорті.

«Наразі вносяться зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу. З'являється поняття крім фізичного та психологічного насильства ще й економічне. Не все точно прописано, тому потребує доопрацювання», - каже суддя Сергій Бережний.

За словами начальник відділу аналітично-статистичної роботи апеляційного суду Тетяни Гребелюк, у судовій практиці є проблемним закриття провадження у справах про домашнє насильство через закінчення строків накладення адміністративного стягнення. Це пояснює тим, що поліцейські не завжди належно дотримуються норм щодо оформлення протоколів, тому суди змушені повертати їх на доопрацювання. Також не завжди легко кваліфікувати справу, тобто віднести її до адмінправопорушення чи криміналу.

«Значна тривалість самих справ затягується через не завжди добросовісну поведінку учасників судового процесу. Загалом у 2018 році лише в 6 справах видали припис про заборону кривднику перебувати у місці спільного проживання з потерпілою особою. Це говорить про те, що громадськість необізнана у своїх правах та можливостях в таких ситуаціях», - розповідає Тетяна Гребелюк.

Як зазначив начальник відділу дільничих офіцерів поліції превентивної діяльності ГУНП області Вадим Бирко, правоохоронці також мають труднощі із недосконалістю законодавства. Тому співпрацюють із судами щодо вироблення спільного механізму дій.

«У 2018 році на обліку перебуває 2300 чоловіків, 116 жінок і двоє неповнолітніх, які фігурують у справх про дамашнє насильство. Загалом найбільше справ про психологічне насилля. Пояснюємо це тим, що після фізичного насильства може наступати кримінальна відповідальність і це стримує людей», - додав поліцейський.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую