ye-logo.v1.2

Дід Мороз: коли розповісти дитині правду про вигаданого персонажа

Суспільство 4413
Дитині краще самій дійти висновку, що Дід Мороз – це все-таки вигадка
Дитині краще самій дійти висновку, що Дід Мороз – це все-таки вигадка. Фото: invitesanta.com

До семи років дитина живе у казковому світі і вірить у те, що чари існують, тому звинувачувати себе у тому, що ви брешете їй, немає підстав.

Усі ми родом з дитинства… Це той час, коли існують чарівні феї, Дід Мороз кладе під ялинку подарунки, а добро завжди перемагає зло. Для дітей – це чарівний час, коли у них розвивається уява, сприйняття світу і зароджується віра в дива, яка дуже часто потрібна й в дорослому житті.

Дехто з батьків вважають, що не потрібно обманювати дітей і розповідати їм байки про Діда Мороза та зубних Фей. Однак, на думку практичного психолога Наталії Ханецької, кожна дитина сама дійте до правди.

«Кожна дитина є індивідуальна і немає одного підходу до всіх. Це правило відноситься до будь-якого питання, яке стосується дітей. До 7-10 років усі дітлахи вірять в дива і це дуже добре. Не дарма в багатьох дитячих книгах є чарівні палички, магічні слова та плащі невидимки. Це є нормально та правильно, адже в цей період важливо щоб розвивалася дитяча уява та фантазія. Коли ми спостерігаємо за їхніми іграми, то помічаємо, що діти живуть у грі. Вони беруть палицю, а уявляють, що це – чарівний меч, рвуть листя на деревах і за них купують товари у вигаданому магазині», - каже пані Наталія.

Психолог вважає, що говорити дитині про існування Дід Мороза – корисно, адже наймолодші найбільше потребують див та чар.

«А ще новорічні свята, під час яких приходить Дід Мороз – є своєрідною зміною обстановки, новизною… Коли усе одноманітно, а потім трапляються чари - саме ця зміна у дітей сприяє розвитку салютогенного мислення, яке навіть у дорослому житті стане підґрунтям до рішучості у подоланні життєвих трудностей. Новорічні свята для дітей – період казковості, подарунків, час, коли вся сім’я збирається разом і під час якого відбуваються емоційні позитивні навантаження. Саме тому повинна бути ялинка, Дід Мороз, який підсилює цей ефект», - розповіла Наталія Ханецька.

Коли ж дитина підростає і починає помічати, що один Дід Мороз приходив у садочок, другий був на виставі біля ялинки, а третій – прогулювався біля школи, у неї виникає логічне запитання – який же з них є справжнім і чи він взагалі існує. В цей момент у дітей запускається процес критичного мислення. Цей період припадає на молодший і середній шкільний вік. Саме в цей момент мають бути напоготові батьки, які – повинні розказати дитині «свою правду».

До семи років дитина живе у казковому світі і вірить у те, що чари існують. Фото: espreso.tv

«Якщо батьки вважають за потрібне та, враховуючи особливості психіки своєї дитини, розуміють, що вона готова сприйняти правду і що для неї це не буде розчаруванням, вони можуть розповісти, що Дід Мороз – вигаданий. Однак, я раджу дотримуватися іншої казки – розповісти історію про святого Миколая, який був насправді і ніхто це не заперечує. Можна розповісти дитині, що Дід Мороз – це одне із імен святого Миколая. В інших країнах його називають Санта Клаусом, Йоулупуккі, Пер Ноель, Ямал Ірі… І що святий Миколай приходить до дітей і дарує їм подарунки. А Дідусь Мороз, якого ти зустрічав у садочку – це актори, які грають роль святого Миколая, аби принести усім радість та щасливі моменти», - радить пані Наталія.

Є діти, як травматично сприймають цю новину. В такому разі, практичний психолог радить говорити дитині, що якщо ти віриш в Діда Мороза – ти обов’язково отримаєш від нього подарунок, незважаючи ні на що.

«Коли ж дитина не боляче сприймає цю інформацію, можна розповісти, що в кожної дитини є свої чарівники – це батьки, які дарують подарунки, аби їхня дитина була щасливою. Можна запропонувати дитині й самій стати Дід Морозом для когось. Нехай зробить подарунок для сусідньої дівчинки або разом з татом змайструє годівничку для птахів та подбає про них у негоду. Тим самим ми привчаємо дитину до добра та вчимо їх не бути егоїстами», - каже Наталія Ханецька.

Цей матеріал був опублікований в «Сімейній газеті», яку можна передплатити на сайті «Є».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую