ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вікімарафон 2019: хмельничани взялися писати статті для вільної енциклопедії

Суспільство 2112
На честь чергової річниці української Вікіпедії  Хмельницький долучився до Вікімарафону
На честь чергової річниці української Вікіпедії Хмельницький долучився до Вікімарафону. Фото: автора

Переважно писали про визначних постатей області та місцеву архітектуру.

Днями, а саме 30 січня, українська Вікіпедія святкуватиме 15-річчя від часу створення першої статті. З цієї нагоди в Україні організували Вікімарафон з написання нових статей до української Вікіпедії, який триватиме з 28 по 30 січня. 

Хмельницький долучився до акції сьогодні, 28 січня. Протягом трьох годин охочі містяни працювали над створенням нових статей до вільної енциклопедії у читальному залі Хмельницької міської центральної бібліотеки. З використанням авторитетних джерел, нейтрально та без плагіату – основні вимоги до роботи.

Як зазначила координатор Вікімарафону в Хмельницькому Аліна Возна, зранку на захід прийшло 12 хмельничан. Більшість цьогорічних учасників - представники сфери культури.

«Люди потрохи підходять. Я думаю, що до тринадцятої години буде більше учасників. Хмельничани на марафоні пишуть статті про те, що їм цікаво. Люди готують статті про пам’ятки архітектури, про цікаві місця області, про подільських особистостей. Також створюється стаття про музичну школу №1. Ми постійно допомагаємо учасникам, редагуємо статті. Хочемо, щоб в українській Вікіпедії було якомога більше якісний статей, що стосуються Поділля»,-каже координатор Вікімарафону.

Працівники бібліотеки допомагали у редагуванні статей.

Серед хмельничан, які вирішили долучитися до Вікімарафону «Я пишу Вікіпедію», бібліотекарі Людмила Майданюк і Лідія Осика. Жінки розповіли, що користуються вільною енциклопедією часто, але в ролі авторів - сьогодні вперше.

«Ми хочемо створити статтю про відому подільську поетесу та письменницю Марію Дем’янюк. Про неї у Вікіпедії нічого немає, а ми знайшли інформацію про життя та творчість поетеси у двох книгах. Плануємо підготувати статтю», - каже Людмила.

Людмила та Лідія вирішили підготувати інформацію про подільську поетесу.

Вікіпедія поповнилася статтями про визначних діячів Хмельниччини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую