ye-logo.v1.2

Дітей та вчителів, які не мають щеплень від кору, можуть не пускати до школи

Суспільство 8726
Дітей, які немають обов
Дітей, які немають обов'язкових щеплень, можуть не пускати до навчальних закладів. Фото: shutterstock.com

З початку січня на кір в місті захворіло 65 дітей.

У Хмельницькому школярів та дошкільнят, які не мають профілактичних щеплень від кору, можуть не допускати до відвідування закладів освіти. Усе через те, що в місті медики продовжують фіксувати випадки захворювання на кір. 

За оперативною інформацією Держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», в січні у Хмельницькому захворюваність на кір зросла. «З початку року зареєстровано 152 випадки цієї хвороби. На «кір» захворіли 87 дорослих і 65 дітей. Серед останніх найчастіше хворіють діти віком від 1 до 9 років, з яких 80 відсотків - не щеплені», - повідомляють в установі.

Щоб не допустити спалахів кору в навчальних закладах міста батькам, які ігнорують повідомлення медичних служб шкіл, в Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради нагадали про законодавчий аспект цієї заборони. 

«Нещеплених дітей не будемо приймати ні в школи, ні в садочки. Це не вигадані нами заборони чи місцеве рішення. Ми діємо згідно з законом «Про захист населення від інфекційних хвороб». У статті 15 цього Закону йдеться про те, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Тому, з огляду на ситуацію, що склалася з кором в місті, діти, які не мають щеплень, до відвідування шкільного закладу не допускаються. Інакше вони створюють загрозу для інших дітей. Це стосується не лише нещеплених дітей, а й працівників шкільних та дошкільних закладів. Якщо вони не погоджуються на вакцинацію – будуть відсторонюватися від роботи. Звісно ж, ми рекомендуємо батькам вакцинувати дітей, адже уся відповідальність лежить саме на них. Якщо вони не погоджуються з власних переконань, то мають діяти згідно з законом», - каже Людмила Корнієцька, виконувачка обов’язків директора Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради.

Додає, що Департамент отримав лист-нагадування від міського управління охорони здоров’я з посиланням на ці законодавчі норми. «Його довели до відома директорам усіх освітянських закладів. Саме ним керуються керівники на місцях», - пояснює Людмила Корнієцька.

«Хтось може дорікнути, що в такий спосіб порушується право на освіту, - каже начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. – Але ж ніхто не забороняє отримувати знання дистанційно. А такі заходи, як обмеження відвідування навчальних закладів нещеплених дітей, вважаю дієвими. І вкотре рекомендую усім, хто не щеплений, зробити це».

Зауважимо, що подібна заборона відвідувати школу дітям, які не щеплені від кору, раніше була запроваджена в Луцьку. Так, до прикладу, минулого тижня там відсторонили від навчання 1098 дітей. Подібне практикують і на Буковині, де за три тижні на кір захворіли майже півтисячі дітей.

За словами Бориса Васильовича, у Хмельницькому підстав для паніки немає. «Звісно, ситуація неприємна. Але наведу просто цифри. Вчора в інфекційній лікарні було 172 хворих, з яких 77 – на кір. Але це не лише мешканці Хмельницького. Містян було 58, з яких 10 дітей», - додав очільник управління охорони здоров’я.

Нагадаємо, ще в вересні минулого року Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України надіслали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційний лист. В ньому міністерства нагадали про статтю 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». У ній, зокрема, йдеться: «Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую