ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Статут Хмельницького видали у формі японського коміксу

Суспільство 2472
На сторінках статуту подана основна інформація про місто
На сторінках статуту подана основна інформація про місто. Фото: автора

Статут-комікс перш за все орієнтований на школярів та студентів, які не полюбляють читати об’ємні документи.

Першу частину видання коміксу в стилі манга «Статут Хмельницького» презентували сьогодні, 1 лютого. Над його створенням автори проекту працювали протягом двох місяців. Як зазначила керівник проекту, менеджер проектів Агенції сталого розвитку Анастасія Підганюк, ідея зробити подібний статут в коміксах виникла ще рік тому.

«Ми максимально скоротили текст у нашому статуті, щоб він був легкий для сприйняття дітей. Подали інформацію у вигляді діалогів, створили цікавих персонажів, щоб зацікавити молодь. Японські комікси зараз популярні серед молодих людей», - сказала Анастасія.

Надрукований статут на переробленому папері

Ілюстрації в коміксі малювали двоє художників. Персонажів створила хмельницька художниця Таїс Яневич, а помістила їх у наше місто художниця з Кам’янця-Подільського Діана Корній.

«Чому виникла ідея створити статут у коміксах? Статут – один з основних документів міста. Якщо взяти весь статут – це досить масивний документ. Для звичайного підлітка він надто складний. Тому ми вирішили вибрати основні моменти з нього. Ми взяли інформацію коли утворилося наше місто, які у нього є міста-побратими, наші символи. Спеціально виділили інструменти громадської участі», - додала координаторка всеукраїнської громадської ініціативи «Активна громада» в Хмельницькому Юлія Мазур.

Статут-комікс вийде тиражем у тисячу примірників

Видання отримають хмельницькі школярі та студенти. «Організуємо конкурси-вікторини «Наше місто», щоб зацікавити школярів. Там будемо роздавати їм ці статути. Частину примірників передамо в міську раду, щоб далі вони передали випускникам», - каже Анастасія Підганюк.

Проект реалізовано за підтримки ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту «NDI»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую