ye-logo.v1.2

Валізний настрій

Суспільство 2358
Фото: РПЛ

Ніби нічого зайвого не взяли,а сумок-сумочок-кульочків у коридорі стоїть чимало. Знайома ситуація? Коли плануєте відпустку, відрядження або ж просто поїздку до родичів чи друзів, варто заздалегідь подумати про дорожні атрибути.

 Адже від того, якими будуть ваші валізи чи дорожні сумки, залежить зручність і комфорт поїздки. Вдало підібрані валізи можуть як вирішити, так і створити чимало проблем.

Розмір  і  вага

Звичні валізи діляться на маленькі, середні і великі. В основному, всі вони розраховані для того чи іншого виду транспорту. Маленькі валізи вміщають до 21 кілограма, середні розраховані на вагу до 25 кілограмів. А ось великі – можуть вмістити не лише усе, що було у вашій шафі, а інколи і вас самих, адже розраховані на вагу до 100 кілограмів. При виборі розміру, варто враховувати те, чим ви поїдете. Адже у літаках існує вагове обмеження, у потягах – розмір багажного відділу «не гумовий» і, навіть, якщо ви вирішили подорожувати на власному авто, варто врахувати розмір багажника. Однак придбати одну валізу на всі випадки – це не варіант. Адже та сумка, яка підійде для дводенного відрядження, не придатна для недільної поїздки до родичів чи двадцятиденної відпустки на морі.

Ще один аспект, на який варто звернути увагу – це вага. Вона напряму залежить від матеріалу, з якого зроблена валіза. Найлегші виготовляють з тканини, потім у ваговому рейтингу йдуть пластикові валізи, а найважчі – шкіряні. Валізи з тканини зручні тим, що не важкі, однак вони не дуже практичні у використанні: швидко протираються, промокають у дощову погоду. Пластикові, особливо ті, що вкриті титановою плівкою, добре зберігають речі, невибагливі до погодніх умов і мають досить гарний вигляд. Шкіряні валізи хоча і найважчі, проте служать вони найдовше. Та й у використанні досить практичні.

Якість і краса

Пам’ятаєте героїню із вірша Маршака, яка «здавала в багаж: диван, валізу, саквояж, картину, кошика, картонку і маленького песика»? Ручки, що відриваються, непідйомні сумки із застібками, що ламаються, все це може істотно зіпсувати враження навіть від найпрекраснішої поїздки. Виходить, що добротне, а отже, недешеве багажне приладдя – не примха, а необхідність. При виборі валіз варто особливу увагу звернути на форму і міцність ручки. Адже, якщо ручка незручна або довша ніж вам потрібно, то валіза здаватиметься ще важчою.
Що ж до коліс, то вони повинні легко і рівно «ходити» на будь-якій поверхні, не скрипіти. Також варто визначити, наскільки міцно колеса прикріплені, щоб не ризикувати, і в процесі подорожі не залишитися без коліс. Найбільшою популярністю користуються валізи і сумки на двох колесах і з висувною ручкою. Зрозуміло, що вона теж повинна бути міцною і надійно фіксуватися. Ще одна корисна річ – укріплені кути. Зміцнення, зазвичай, роблять як всередині, так і зовні. Валіза з такою напівжорсткою конструкцією довго не втрачає форму і відмінно зберігає ваші речі від механічних пошкоджень. Адже, на акуратність вантажників у аеропортах чи вокзалах особливо сподіватися не можна.
Як правило більшість сучасних валіз і сумок закриваються на блискавку. Це дуже зручно, але, купуючи валізу, варто особливо «пройтися» не лише поглядом по кожній блискавці. Варто перевірити кожен «зубчик»: чи надійно він закріплений. До речі, блискавка на валізах повинна бути «крупнокаліберна», тобто з великими зубцями і зроблена з міцної матерії, адже вони мають здатність досить швидко зношуватися.
Якщо у вибраній вами моделі є зовнішні накладні кишені, будьте готові до того, що при транспортуванні їх вміст може постраждати, оскільки часто буває, що вони чіпляються за всілякі виступи в автомобілі, поїздах та метрополітені.
Міцною повинна бути і ніжка, яка розташована паралельно до коліс і служить опорою для валізи. Без неї валіза буде нестійкою, а саме ця ніжка ламається однією з перших.
До того ж, валіза – аксесуар, котрий свідчить про статус, як костюм або годинник. Модні тенденції рідко вносять радикальні зміни у форму чи зовнішній вигляд багажного приладдя. Зазвичай, мова йде про кольори і матеріали. А вирішальні чинники для покупця – зручність, легкість і естетичний вигляд. Тому не можна стверджувати, що саквояж не має бути красивим. Але це ще не привід купувати найяскравішу валізу, яка є на полицях магазинів. По-перше, яскраві «гламурні» речі – це брендові і дорогі (в більшості випадків), а по-друге – вони швидко забруднюються і стають далекими від еталона краси. На жаль стрічки транспортерів і багажні відділення у транспорті та аеропортах не відрізняються особливою чистотою. Ще один мінус яскравих речей – вони привертають увагу грабіжників більше, ніж непомітні чорні чи сірі валізи. Тому, якщо ви не з числа VIP-персон, які подорожують винятково власними літаками чи з охоронцями, варто зупинитися на валізах стандартних кольорів. А щоб в аеропорту, серед інших валіз, швидко віднайти саме свою, краще декорувати її чимось помітним: наприклад, зав’язати на ручку яскраву пов’язку або причепити брелок.
Особливу увагу варто приділити сумкам для ручної поклажі. Адже цінні, крихкі речі та різноманітні особисті дрібнички будуть подорожувати з вами, а не в багажному відділенні. Тому дуже зручно, якщо обрана вами сумка для ручної поклажі забезпечена різними ручками, кишеньками, в тому числі, спеціальними для ноутбука і мобільного телефону.

Мистецтво пакувати речі

Абияк речі у валізу закидають тільки у випадку сімейного скандалу, у всіх решта випадках запакувати всі необхідні речі у валізу – це мистецтво. А, якщо у вас немає практики у таких речах, то це – справжня мука. Отож на самісіньке дно валізи зазвичай пакують цупкі речі, тобто брюки, костюми, кофтинки. Потім сорочки чи блузи. Дуже зручно речі пакувати у поліетиленові кульки, які герметично закриваються, адже «повітряна подушка», яка утворюється між речами не дозволяє їм зім’ятися (на випадок, якщо в готелі не буде праски). Потім розкладаємо дрібні речі у бокові кишеньки. Не забудьте розмістити запаковане взуття і футляр з засобами особистої гігієни. Порожні місця, що є поміж речами, заповнюємо шкарпетками, білизною, аксесуарами, хустинками... Поверх – піджаки і жакети або ж курточки, перед тим вивернувши їх навиворіт.
При собі залиште: записник, ноутбук (якщо ви берете його із собою), документи, телефон, гроші, необхідні ліки, цінні речі. Також варто завжди мати «під рукою» серветки, мінеральну водо, засоби гігієни, жувальну гумку або льодяники, журнал, газету чи книгу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую