ye-logo.v1.2

Хмельницьких вчителів приїхали навчати колеги зі всієї України

Суспільство 3016
У Хмельницькому презентували нові освітні ідеї, тенденції та програми
У Хмельницькому презентували нові освітні ідеї, тенденції та програми. Фото: автора

Кращі вчителі України з’їхалися до нашого міста на освітній фестиваль.

Сьогодні, 15 лютого, у Хмельницькому розпочався перший освітній фестиваль «Khmelnytskyi EdFest – 2019. Start». Зустріч має на меті об’єднати освітян нашого міста, гімназистів і студентів для обміну досвідом та ідеями, які презентують кращі вчителі України, фіналістів премії «Global Teacher Prize Ukraine».

Фестиваль триватиме впродовж двох днів. За словами одного з його організаторів, директора гімназії №1 імені Володимира Красицького Святослава Ратушняка, у планах зробити «Khmelnytskyi EdFest» щорічним.

«Не може неуспішний учитель навчити успішних дітей. Саме тому ми запросили до Хмельницького успішних українських педагогів, які минулого року стали переможцями премії «Global Teacher Prize Ukraine». Приїхали представники громадської спілки «Освіторія». Наша ціль – зосередити по максимуму потужних цікавих людей в одному місті, - розповів освітянин. – Чим фестиваль відрізняється від всіх інших в Україні? Тим, що в перший день наші гості працювали з дітьми. Зазвичай на таких фестивалях бувають зустрічі тільки з дорослими. Для учнів гімназії провели цікаві майстерки, зустрічі, організували «живу книгу».

Серед напрямків, які представлені на освітньому фестивалі – інклюзивна освіта. Як зазначила педагог з Києва Наталя Гладких, яка протягом десяти років працює сфері спеціальної освіти, дуже важливо навчити дітей не боятися людей з інвалідністю і сприймати їх, як норму.

Наталя Гладких (праворуч): «Наша культура з радянщини тягнеться, до сих пір у нас є норми і відхилення, а від цього треба відходити»

«Зараз інклюзивна освіта почала розвиватися, перед нею стоїть багато викликів, проблем і бар’єрів. Але сьогодні я побачила у класах оті гарячі очі, які хочуть дізнатися, як писати шрифтом Брайля, як малюють незрячі. І дійсно, якщо б були такі уроки для школярів, вони б дізнавалися більше, починали б товаришувати з дітьми з інвалідністю і не боялися використовувати слово «інвалідність», - каже Наталя Гладких. - Треба дуже багато вкладати в те, щоб змінювати нашу культуру. Основний меседж, який я несу протягом десяти років, працюючи в спеціальній освіті: різноманіття – це норма».

Вже завтра, під час наступного фестивального дня, кращі вчителі України будуть працювати із дорослими. «У суботу ми очікуємо близько 100 студентів гуманітарно-педагогічної академії та приблизно 400 педагогів міста. Будемо спілкуватися, працювати, навчатися. В одному місті, в один час ми зібрали потужну кількість людей і створили можливість для того, щоб надихнути педагогів міста Хмельницького», - додав Святослав Ратушняк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую