ye-logo.v1.2

П’ять років після Майдану: у Хмельницькому згадали трагічні події Революції Гідності

Суспільство 2938
Більшість з тих, хто взяв участь у проекті, це учні та студенти міських професійно-технічних училищ
Більшість з тих, хто взяв участь у проекті, це учні та студенти міських професійно-технічних училищ. Фото: автора

Учасники Революції Гідності розказали хмельницькій молоді історії з Майдану.

Сьогодні, 19 лютого, у Хмельницькому до річниці Революції Гідності організували проект «Зима, що нас змінила». Кілька десятків атмосферних світлин з хмельницького та київського Майданів, документальна кінострічка про події, які відбувалися на Євромайдані та виступи безпосередніх учасників Революції Гідності – те, що очікувало на відвідувачів заходу.

За словами організаторів заходу, проект підготували, щоб дати можливість хмельницькій молоді перейнятися подіями п’ятирічної давності та допомогти зрозуміти, за що тоді люди віддали життя на Майдані.

«Буквально вчора в місті була тиха акція « Ангели памяті». Спілкуючись з адміністрацією навчальних закладів, я розумію, що школярі, які вирізали тих ангеликів, не знають для чого це робилося. Вони не розуміють, що таке Революція Гідності та яка її суть, - сказав один з організаторів проекту, директор Молодіжного центру Владислав Гребенюк. - Сьогодні ми намагаємося донести молоді значення подій тієї зими. Без подібних заходів, ці ангелики залишаться просто фігурками».

У рамках проекту організатори підготували фотовиставку

Про буремні дні хмельницького і київського Майдану згадала хмельничанка Ганна Маєвська. «Ці дні для кожного свідомого українця закарбовані кров’ю. В мережі зараз з’являється масово фото і відео з цими кривавими подіями і кожного року їх стає все більше. Ти їх передивляєшся і повертаєшся в ту атмосферу. Ця рана ятриться вже 5 років і думаю, що вона залишиться назавжди в наших серцях, - говорить Ганна. - Моя революція розпочалася 22 листопада, коли люди вийшли на мирну акцію відстояти свої права. Це було 50-100 людей, які вийшовши на Майдан, не знали, що буде далі. Але тоді було зрозуміло, що вдома сидіти не можна».

За словами «майданівки», все помінялося першого грудня, коли люди прокинувшись вранці, зрозуміли, що так не можна. «Це був, напевне, найпереломніший етап. Того дня ми вийшли на сцену хмельницького Майдану і побачили заповнену площу», - додає вона.

Хмельничанка Ганна Маєвська поділилася своїми спогадами про Майдан

«Події 18-20 лютого стали нашим болем. Про ці дні треба обов’зково говорити, забути їх не можна. Саме у той момент революція поділилася на «до» і «після», - зазначила учасниця Революції Гідності. – «До» була мирна акція. Ми водили хороводи, збирались на Майдані, організовували рок-концерти. Було сильне підняття духу молоді. Хотілося знаходити однодумців і саме там вони збиралися. На Майдані були люди, які надихали творити майбутнє».

Жінка згадує, що все помінялося 18-20 лютого. «Пам’ятаю, прогулюючись київським Майданом з тоді ще майбутнім моїм чоловіком, ми дивилися на барикади. Було атмосферно. Ми вірили, що будемо колись ходити по сонячному Майдану і вірили, що це змінить колосально Україну. Але після 18-20 лютого, ми зрозуміли, що такого не буде. Пройшло 5 років після революції, за цей час я була на Хрещатику двічі. Це не той Хрещатик, - каже Ганна Маєвська. - Він просмоктаний кров’ю, він наче ображений. Пройшли роки, але, на жаль, ми не маємо того, про що так мріяли. Звісно, Революція Гідності не була даремною. Ми отримали урок, який дався нам дуже великою ціною».

Закінчилася зустріч переглядом документального фільму «Зима, що нас змінила»

Коментарі:

Віталій Українець 20.02.2019 15:41

Не за тим пішли Ганно!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую