ye-logo.v1.2
22 Листопада, 2019

Мешканці двох сіл хочуть приєднатися до Нетішина

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2569
Жителі сіл  вирішували питання про добровільне приєднання до Нетішина або до сусідньої Крупецької ОТГ
Жителі сіл вирішували питання про добровільне приєднання до Нетішина або до сусідньої Крупецької ОТГ. Фото: pravda.com.ua

За перспективним планом до Нетішинської міської ОТГ мали увійти 14 сіл.

На Хмельниччині очікується утворення ще однієї ОТГ на базі міста обласного значення: до Нетішина вирішили приєднатися жителі сіл Старий Кривин та Новий Кривин.

Учора, 3 березня, з цього приводу в Старому Кривині відбулися громадські слухання. Сільчани вирішували питання про добровільне приєднання до Нетішина або до сусідньої Крупецької ОТГ. Після обговорення про перспективи розвитку та можливості села у майбутньому відбулося таємне голосування мешканців сіл Старий Кривин і Новий Кривин.

Як зазначають у відділі з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради, голосування було таємним. Відтак, за результатами голосування, більшість висловили бажання приєднатися до Нетішина. Зокрема, 161 голос за приєднання до Нетішина, а 139 – за приєднання до Крупецької ОТГ.

«Фактично, ще у 2015 році Нетішин визначився щодо створення об’єднаної територіальної громади. Тоді з містом мали об’єднатися 14 навколишніх сіл. Двічі ми подавали документи на проведення виборів, але ЦВК їх не призначило, бо міста обласного значення «випали» з процесу. Сільські ради почали об’єднуватися в ОТГ між собою. Оскільки законодавча база зазнала змін і селам дозволили приєднуватися до міст, які мають статус обласного значення, знову постало питання приєднання сіл до Нетішина», - зазначає міський голова Нетішина Олександр Супрунюк.

Додає, що вибори могли відбутися автоматично, оскільки ті села, які не об’єднаються на добровільній основі до 2020 року, будуть приєднані згідно з перспективним планом. І саме за ним Старий Кривин та Новий Кривин могли приєднати до Нетішина.

«Нині ж громада вирішила пришвидшити процес. Питання громадських обговорень порушила Крупецька ОТГ, утворена з двох сіл. Однак, жителі Старого та Нового Кривина віддали більшість голосів за приєднання до Нетішина. На найближчій сесії сільської ради буде остаточно вирішено – чи ініціюємо процес приєднання раніше, чи очікуємо 2020 року», - пояснює Олександр Супрунюк.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую