ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

У Кам’янці-Подільському планують звести Меморіал Присязі на вірність Україні

Олександр НІКІТІН Суспільство 2075
Ознайомитися з роботами учасників конкурсу можна впродовж двох тижнів у приміщенні конференцзалу НІАЗ «Кам'янець» з 13:00 до 16:00 (крім вихідних)
Ознайомитися з роботами учасників конкурсу можна впродовж двох тижнів у приміщенні конференцзалу НІАЗ «Кам'янець» з 13:00 до 16:00 (крім вихідних). Фото: kam-pod.gov.ua

Вже визначили кращий ескізний проект.

Меморіал Присязі на вірність Україні хочуть звести в центральній частині міста – неподалік собору на вулиці Лесі Українки. «Пам’ятний знак має засвідчити, що перша спроба об’єднати весь український народ відбулася саме в Кам’янці-Подільському», - повідомляють у прес-службі міської ради.

Відкритий архітектурний конкурс був проведений вчора, 13 березня, Департаментом містобудування та архітектури міської ради в приміщенні НІАЗ «Кам’янець». Саме там наразі виставлено дев’ять ескізних проектів Меморіалу, авторами яких стали знані архітектори й скульптори міста, а також студенти та їхні викладачі. Утім для об’єктивного голосування на проектах не було вказано авторів.

«Усі роботи, що представлені на конкурс, досить потужні. Кожна з них заслуговує уваги, - слова заступника міського голови Кам’янця-Подільського Вадима Савчука наводить прес-служба міської ради. – Приємно, що на мапі Кам’янця з’явиться пам’ятний знак, присвячений такій важливій події, як 100-річчя Української революції 1917-1921 років. Крім того, саме наше місто відіграло у ній важливу роль, ставши місцем осередку Директорії УНР і тимчасовим державним центром Республіки. Тому цей архітектурний проект для нас дуже важливий. Цього разу ми виділи досить вагомий ресурс на винагороду трьох призерів конкурсу – 15 тисяч гривень за перше місце, 8 тисяч за друге і 5 за третє». 

Шляхом таємного голосування перше місце за кількістю голосів отримала пропозиція авторського колективу в складі члена Національної спілки архітекторів України Віктора Рудюка та скульптура, члена Національної спілки художників України Сергія Кляпетури. Вони запропонували відтворити мить присяги українськими діячами. Вказана вартість такого проекту – понад 6,7 мільйони гривень. На другому місці – ще одна робота Сергія Кляпетури. В трійку вибраних робіт увійшов і проект авторського колективу в складі скульптора Андрія Кліща та архітектора Вадима Порчинського. «Саме ці роботи будуть взяті за основу для подальшого проектування Меморіалу», - додають у прес-службі Кам’янець-Подільської міської ради.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую