ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

На даху хмельницької школи встановлять сонячну електростанцію

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 2887

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Фінансуватиме спорудження панелей іноземний інвестор.

В обласному центрі на дахах комунальних установ планують встановити декілька десятків сонячних електростанцій. Пошуком цих закладів та усіма організаційними моментами займається Хмельницький енергетичний кластер.

«На початку року ми почали досліджувати потенціал відновлюваних джерел енергії в області, зокрема, проводимо аналіз дахів комунальних установ в містах обласного значення. Найактивніше у цьому сегменті працює Хмельницький. Наразі ми знайшли іноземного інвестора, який зголосився профінансувати 1 мегават сонячної енергетики, а це близько 900 тисяч доларів, які маємо освоїти до кінця року. Є практичний проект, згідно із яким сонячними електростанціями буде обладнано або 10 великих або 30 маленьких дахів комунальної власності», - розповідає голова правління Хмельницького енергетичного кластера Степан Кушнір.

За його словами, проект унікальний, аналогів немає по всій країні, саме тому важко знайти єдиний юридично можливий механізм встановлення панелей. Степан каже, ініціатива дозволить залучити інвестиції в місто, а комунальні заклади отримуватимуть за кошт інвестора ремонт даху та оренду плату за встановлені панелі.

«Наразі домовились про встановлення станції орієнтовно в 100 кіловат на даху хмельницької ЗОШ№7. Інвестор бере на себе ремонт покриття, щоб воно відповідало усім нормам. А нам відомо, що дах там протікав. Упродовж березня-квітня здійснюватимемо об'їзди комунальні установи міста і плануємо підписати ще угоди. Важливою у виборі споруди, є точка підключення, бо фінансово не вигідно, якщо точка підключення дуже далеко, або є трансформаторна підстанція, яка не спроможна прийняти ту енергію, що згенерує станція. Є низка критеріїв і ми їх перевіряємо відповідність потребам інвестора», - каже Степан Кушнір.

Додає, що реалізувати задуманий проект цілком реально до кінця року, якщо щодня робити якісь кроки для цього. Степан запевняє, що через років 20 всі дахи будуть обладнані сонячними батареями, тобто, це майбутнє, яке кластер почав впроваджувати уже зараз.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую