ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

В Уповноваженого з прав людини заявили про випадки жорстокого поводження в Шепетівській колонії

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1653
Зазначається, що у камерах штрафних приміщень установи недостатньо природного та штучного освітлення
Зазначається, що у камерах штрафних приміщень установи недостатньо природного та штучного освітлення. Фото: ombudsman.gov.ua

Деякі умови утримання засуджених визнали незадовільними.

У Шепетівській виправні колонії на Хмельниччині зафіксували випадки жорстокого поводження із засудженими. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної ради України з прав людини. Зазначається, що співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснив візит до ДУ «Шепетівська виправна колонія (№ 98)» в Хмельницькій області.

«Під час візиту були проведені конфіденційні бесіди із засудженими на предмет дотримання персоналом зазначеної установи вимог законодавства. Були оглянуті житлові, побутові та виробничі приміщення. Незважаючи на те, що адміністрація установи вживає заходи щодо покращення умов тримання осіб, в ході візиту були виявлені порушення вимог національного законодавства та міжнародних стандартів щодо поводження з в’язнями, а також факти, які можуть бути розцінені, як жорстоке або таке, що принижує гідність, умови тримання, поводження або покарання», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, зазначається, що у камерах штрафних приміщень установи недостатньо природного та штучного освітлення, відсутня припливно-витяжна вентиляція. Через надмірну заґратованість вікон спостерігається задуха та брак свіжого повітря. Також відсутні бачки з питною водою.

«На день візиту співробітником Секретаріату Уповноваженого з прав людини в камері дисциплінарного ізолятора було виявлено засудженого, якого тримали в умовах, які можна розцінювати як жорстоке поводження. На вимогу співробітника Секретаріату вказаного засудженого було переведено до іншої камери», - повідомляють в прес-службі Уповноваженого Верховної ради з прав людини.

Також додають, що засудженим надається медична допомога в умовах медичної частини № 98 філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Хмельницькій області та Шепетівської багатопрофільної лікарні № 98 філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Хмельницькій області. Втім, у медичної частини та багатопрофільної лікарні відсутні ліцензії на провадження медичної практики. Палати в установах перебувають у вкрай незадовільному стані та потребують ремонту. Також відсутні ізолятори для інфекційно хворих осіб.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую