ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відкрили меморіальні дошки на честь двох загиблих Героїв України

Суспільство 8045
Відкриття пам
Відкриття пам'ятних дошок відбулося сьогодні. Фото: автора

Пам’ятні знаки розмістили на фасаді училища, в якому навчалися загиблі.

Сьогодні, 21 березня, відбулося урочисте відкриття меморіальних дошок на честь Героя Небесної Сотні Артема Мазура та загиблого у зоні АТО кіборга Дмитра Іваха. Встановили їх при вході до вищого професійного училища №11 у Хмельницькому, що на вулиці Тернопільська. Обидва загиблих Герої були випускниками цього навчального закладу.

Щоб вшанувати Героїв, які віддали своє життя за незалежну Україну, на меморіальний захід прийшли родичі та друзі загиблих, вихованці навчального закладу, духовенство, представники влади та небайдужі хмельничани.

З квітами у руках присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв. Теплими словами згадали про них найрідніші люди. Брат Дмитра Іваха В’ячеслав промовив, що пишається ним. Не стримуючи емоцій чоловік розповів, як його загиблий брат завжди прагнув бути гордістю сім’ї.

 Відкривали меморіальні дошки батьки загиблих Героїв.

«Він ніколи не думав, що дошка з його фотографією буде висіти на фасадах тих навчальних закладів, де він вчився. Вдячний, що ви пам’ятаєте і цінуєте хлопців, які віддали життя за нас. Ми перебуваємо далеко від війни, її тут не видно. Ніхто не задумується, що їх загинуло так багато. Всі живуть, начебто нічого не сталося, - сказав В’ячеслав. - Мій брат дуже любив життя. Завжди був радісний, любив дарувати подарунки. Хоча у своїх 25 років він зробив і досягнув дуже багато. Я хотів би подякувати йому, якщо він нас чує, він гордість моєї сім’ї. Ми пишаємося ним».

Брат загиблого учасника АТО В'ячеслав, ледь стримуючи сльози згадував про Дмитра.

Мати Героя Небесної Сотні Артема Мазура пані Світлана під час урочистостей звернулася до присутніх: «Я дякую вам за пам'ять. Хай бог благословить подальшу вашу дорогу, хай буде мирне небо і мирна країна, в якій не гинуть діти і не гинуть батьки».

Нагадаємо, 26-річний Артем Мазур був важко поранений під час сутичок із «Беркутом» 18 лютого 2014 року у Маріїнському парку. З того дня він лежав у комі в столичній лікарні, а 3 березня його не стало. Хмельницький попрощався з Артемом Мазуром 5 березня. Тисячі людей зі слізьми на очах, квітами з чорними стрічками і німою тишею провели Героя Небесної Сотні.

Пізніше у Хмельницькому відкрили меморіальну дошку Герою Небесної сотні Артемові Мазуру на фасаді технологічного багатопрофільного ліцею, де він також навчався. Артему посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Хмельницького». Крім того, цього року в День вшанування загиблих учасників Революції Гідності матері Героя Небесної Сотні Світлані Мазур вручили ордер на квартиру.

Артему посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

Старший лейтенант 95-ї аеромобільної бригади Дмитро Івах загинув 18 січня 2015 року. 25-річний десантник помер від осколкового поранення у боротьбі за донецький аеропорт, витягуючи з поля бою свого побратима. Зі сльозами на очах попрощались із воїном на майдані Незалежності усі покоління хмельничан.

Дмитро Івах загинув у січні 2015 року.

На честь загиблого у зоні АТО кіборга була названа школа №27. На фасаді цього закладу також встановлено меморіальну дошку загиблому Герою. Указом Президента України Дмитро Івах нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно), почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно). Також Дмитру Іваху присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» (посмертно).

Багато хмельничан прийшло вшанувати пам'ять загиблих Героїв.

Раніше меморіальні дошки на честь Дмитра Іваха і Артема Мазуа були встановлені на школі і ліцеї, де навчалися загиблі.

Священник освятив пам'ятні знаки та прочитав молитву під час меморіального заходу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую