ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2020

У Кам’янці-Подільському планують відреставрувати церкву святих Петра і Павла

Суспільство 2461
Церква святих Петра і Павла є найдавнішою збереженою християнською сакральною спорудою Кам'янця-Подільського
Церква святих Петра і Павла є найдавнішою збереженою християнською сакральною спорудою Кам'янця-Подільського. Фото: forum.zamki-kreposti.com.ua

На необхідні роботи потрібно понад 600 тисяч гривень.

Минулого тижня депутати Кам’янець-Подільської міської ради затвердили програму ремонтно-реставраційних робіт, які потребує Петропавлівська церква – пам’ятка архітектури національного значення, яка побудова у 16 столітті.

Відповідне рішення було прийнято в ході 71 сесії Кам’янець-Подільської міської ради. Загальна вартість робіт складе 619 тисяч 647 гривень. Фінансування Програми здійснюватиметься за кошти міського бюджету, підприємств та інших джерел, не заборонених законодавством.

Одержувачем коштів є Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», а персональна відповідальність за цільове використання коштів лежить на директорі заповідника Василі Фенцурі.

Нагадаємо, що церква святих Петра і Павла є найдавнішою збереженою християнською сакральною спорудою Кам’янця-Подільського та знаходиться у Старому місті за адресою, вул. Татарська, 9. Точна дата зведення церкви невідома. Перші згадування відносять до другої половини 14 століття. Дослідники, ґрунтуючись на аналізі архітектурних рис храму та місця в міській забудові, схиляються до висновку, що церква могла бути збудована в 15, або на початку 16 століття. Згодом думки були підтверджені достовірними документальними свідоцтвами про вже існуючу церкву у 1591-1593 роках.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую