ye-logo.v1.2
20 Листопада, 2019

Реставрація в Меджибожі: після демонтажу тимчасових конструкцій відкриють стародавню бруківку

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1350
Тимчасові металеві конструкції, які утримували стіну від падіння, зняли
Тимчасові металеві конструкції, які утримували стіну від падіння, зняли. Фото: з архіву історико-архітектурного заповідника «Межибіж»

Гігантські опори встановили через ризик обвалу.

На території історико-архітектурного заповідника «Межибіж» продовжуються реставраційні роботи в палаці Сенявських-Чарторийських. Наразі уже можна побачити результати вражаючої реставрації. Так, одним з чергових кроків став демонтаж масивної тимчасової металевої конструкції, яка ще з вересня 2016 року утримувала фасадну стіну у вертикальному положенні.

«Встановили цю гігантську опору через великий ризик падіння всього північного фасаду палацу. На той час існувала велика загроза, що він не витримає і обрушиться. Після виконання впродовж 2016-2019 років великого комплексу протиаварійних та реставраційних робіт потреба у підтримці фасаду минула, і тепер палац XVI століття поступово відкриває свій справжній вигляд», - зазначає директор заповідника Олег Погорілець.

Також відомо, що на одному з наступних етапів буде демонтовано масивну монолітну бетонну плиту, яку було виготовлено на півметровій пісчаній подушці для встановлення опори. Власне, її вага й утримувала фасад палацу у вертикальному положенні до часу, поки всередині відновлювалися стіни та перекриття.

Встановили цю гігантську опору через великий ризик падіння всього північного фасаду палацу.

Особливо цікаво, що після демонтажу бетонного моноліту поглядам реставраторів відкриється стародавня бруківка, яку було виявлено під шаром грунту в ході археологічних досліджень території.

Стародавня бруківка була виявлена в ході археологічних досліджень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую