ye-logo.v1.2

На обласному книжковому форумі назвали кращі видання Хмельниччини

Суспільство 3569
Три номінанти перемогли у рейтингу найпопулярніших видань серед читачів бібліотек усієї області
Три номінанти перемогли у рейтингу найпопулярніших видань серед читачів бібліотек усієї області. Фото: автора

Рейтинги формували за популярністю серед читачів.

Учора в Хмельницькому відбувся обласний форум «Книжкова весна на Хмельниччині». Протягом дня в Обласній універсальній науковій бібліотеці діяли різноманітні локації, круглі столи, майданчики для спілкування з авторами нових видань, відбувалися бенефіси читачів та автограф-сесії письменників.

«Такий форум відбувся уже втринадцяте. Обговорюємо проблеми та досягнення видавничої справи області, питання розповсюдження книг та читацьких рейтингів. І власне те, кого читають, і вилилося у підсумки обласного читацького рейтингу «Краща книга Хмельниччини». До цього рейтингу увійшли шість номінантів. Є номінації серед наукових видань, довідкових та номінація літературно-художнє видання. Відтак три номінанти перемогли у рейтингу найпопулярніших видань серед читачів бібліотек усієї області. Серед них «Новоушиччина: історія у пам’ятках» упорядників Ігоря Петраша, Сергія Шпаковського та Василя Климчука. Це видання, за результатами рейтингу, визнане найкращим у номінації «Наукове видання». Серед довідкових видань переможцем стало видання Обласної універсальної бібліотеки «Науковці Хмельниччини». Це покажчик, укладений до сторіччя НАН України. В категорії літературно-художніх видань за симпатіями читатів перемогла книга поезії Наталії Поліщук «Час квітів», перекладена багатьма мовами світу», - розповідає Катерина Чабан, директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Катерина Чабан, директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, та автор книги про Кармелюка Володимир Шевченко кажуть, що місцеві видання особливо популярні серед читачів.

Серед читацького рейтингу Обласної універсальної наукової бібліотеки також відзначили трьох номінантів: це наукове видання Віктора Адамського «Просвіта в роки Української революції», довідкове – «Об’єднані територіальні громади Хмельниччини» та в номінації літературно-художнього видання – збірку поезій Неоніли Яницької.

Серед читацького рейтингу Обласної універсальної наукової бібліотеки також відзначили трьох номінантів.

Також на форумі презентували кращі новинки 2018 року, серед яких книга про Кармелюка Володимира Шевченка, видання Юрія Сороки, лауреата Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», члена НСП України «Майстер історичного роману», «Новоушиччина: історія у пам’ятках» - видання, яке, як зазначалося, стало переможцем в одній з номінацій, та видання Обласної універсальної наукової бібліотеки «Сакральні пам’ятки Хмельниччини».

В області видають багато краєзнавчої літератури.

Краєзнавчі видання користуються в читачів великою популярністю.

«Окрім цього ми презентували чимало художньої літератури та періодичні видання, які виходять на території області. Наразі на Хмельниччині видається 46 місцевих газет. На виставках ми представили як сучасні газети, так і давні, зокрема «Подольские епархиальные ведомости» кінця ХІХ століття. Варто зазначити, що обласній науковій бібліотеці місцеві газети зберігаються з 1944 року, тож ми видали ретроспективний покажчик «Газети Хмельниччини у фондах Обласної універсальної наукової бібліотеки», щоб науковці, які мають потребу пошуку інформації, знали, де і що можна чушати для своїх краєзнавчих праць», - додає Катерина Чабан.

На форумі представили нові видання поетів та письменників Хмельниччини.

Учасники форуму кажуть, що дуже важливо, щоб книги, які видаються подолянами, були презентовані в бібліотеках, бо у вільній торгівлі їх або немає, або не кожен купить. І особливо це стосується краєзнавчої літератури. Тому першочергове завдання бібліотек – популяризувати такі видання та донести до читачів, що саме в цих закладах області можна ознайомитися з найновішими книгами усіх тих, хто пише, кого видають і читають, бо бібліотека досі залишаються одними з головних депозитаріїв краєзнавчої літератури.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую