ye-logo.v1.2

У Хмельницькому дітей без щеплення можуть не пустити до школи

Суспільство 5590
Медики кажуть, що вакцин вистачить як для дітей, так і для дорослих
Медики кажуть, що вакцин вистачить як для дітей, так і для дорослих. Фото: rivnepost.rv.ua

Це ж стосується і працівників навчальних закладів.

Днями у Хмельницькому відбулася позапланова комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Хмельницької міської ради. На ній було розглянуто питання щодо захворюваності на кір.

Нагадаємо, станом на 2 травня у Хмельницькій області на кір захворіло 3 тисячі 547 осіб (понад 600 хмельничан). У 2018 року хворих було 1324 особи. Через те, що область у списку «антилідерів» за кількістю нових випадків кору, у Міністерстві охорони здоров’я України прийняли рішення запровадити надзвичайні заходи для підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору. Фактично продовжити спецоперацію, яку розпочали на Львівщині, де ще три місяці тому був найбільший рівень поширеності кору. Після початку заходів з підвищення імунізації серед школярів, хвороба почала відступати.

«Згідно протоколу комісії, як діти, так і всі працівники усіх закладів освіти – від сторожа, технічки і до директора – будуть відсторонені від обов’язків, якщо у них не буде профілактичного щеплення», – каже виконувач обов’язків директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Людмила Корнієцька.

Додає, що допускатися до навчання без щеплень будуть лише ті учні, які мають довідку від лікаря, що дитина по стану здоров’я не може отримати щеплення.

«У школах Хмельницького розпочали працювати мобільні бригади медиків, які проводять щеплення дітей та працівників закладу. Наголошую, що допускаються до щеплення лише ті школярі, які мають від батьків дозвіл. Якщо батьки не хочуть робити щеплення дитини у школі, хай йдуть до свого педіатра, який дасть направлення на вакцинацію в амбулаторію», - каже Людмила Віталіївна.

Зараз вакцинація для дорослих першочергово необхідна для працівників шкіл та дитсадків, медиків та представників силових структур. Перевірити чи є у вас імунітет проти кору можна досить легко – потрібно здати аналіз крові на антитіла IgG. Де і за скільки це можна перевірити у Хмельницькому – читайте тут.

Медики запевняють, що вакцин проти кору, краснухи та паротиту в області достатньо і її вистачить для планових та непланових щеплень.

«У нас є 30 тисяч 471 доза бельгійської вакцини Пріорікс. Також є американська вакцина MMR у кількості 6 тисяч 764 дози. Цієї кількості достатньо, щоб вакцинувати дітей, які не мають щеплення або отримали лише одне щеплення», - зауважила Тетяна Косовська.

Кому потрібно робити щеплення від кору, а кому - ні

1. Дітям в 1 рік і в 6 років (згідно Календаря щеплень).
2. Медичним працівникам (вони в зоні ризику).
3. Дорослим, у яких немає імунітету. Наявність антитіл до вірусу кору можна перевірити в лабораторії.
4. Жінкам, які планують вагітність, і які не мають імунітету. При грудному вигодовуванні вакцинація дозволена.

Невакцинованим дорослим слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць. Вакцини КПК є безоплатними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт в аптеках і пройти щеплення у закладі охорони здоров’я.

Вакцина КПК є живою вакциною, тому не робиться під час вагітності. Щеплення КПК, проведене під час вагітності випадково, наприклад, коли жінка не знала, що вагітна, не є показанням до аборту.

Щеплення протипоказані, якщо:

1. Є алергія до компонентів вакцини (яєчного білка) і антибіотика неоміцину, або анафілактичні реакції в разі попереднього щеплення. Перевірити наявність алергії можна в діагностичній лабораторії.
2. Якщо на момент щеплення людина хворіє інфекційним захворюванням або має істотні проблеми зі здоров’ям.
3. Вагітність.

Кір надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти не вакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую