ye-logo.v1.2
28 Березня, 2020

Вперше за рік у деяких районах області хворих на кір не виявлено

Здоров'я 1687
Загалом цього року на кір в Хмельницькій області захворіло 3 тисячі 547 осіб
Загалом цього року на кір в Хмельницькій області захворіло 3 тисячі 547 осіб. Фото: prm.ua

За минулий тиждень захворіло 52 особи.

У Державній установі «Хмельницький лабораторний центр МОЗ України» підрахували кількість жителів області, які минулого тижня захворіли на кір.

«З 26 квітня по 1 травня у 52 хворих був діагностований кір. Це вперше у цьому році надійшла така позитивна статистика. Зазвичай, кількість хворих варіювалася від 100 до 200 осіб, а то й більше. Найбільше хворих було зафіксовано у Хмельницькому – 13 осіб та у Красилівському районі – 7 хворих. Тішить, що дані 9-ох районів області мають нульову статистику. Це означає, що у Ізяславському, Віньковецькому, Славутському, Городоцькому, Кам’янець-Подільському, Старокостянтинівському, Старосинявському, Летичівському та Полонському районах хворих на кір виявлено не було», – розповіла лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Лариса Калінер.

Загалом цього року на кір в Хмельницькій області захворіло 3 тисячі 547 осіб.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти не вакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Читайте також: Чи є у вас імунітет проти кору? Де і за скільки це можна перевірити у Хмельницькому

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую