ye-logo.v1.2

Вперше в Україні фестиваль вогнеборців відбудеться на Хмельниччині

Суспільство 3160
Минулого року Лісовогринівецькі рятувальники брали участь в іграх вогнеборців у Києві
Минулого року Лісовогринівецькі рятувальники брали участь в іграх вогнеборців у Києві. Фото: Лісовогринівецької місцевої пожежної команди

У програмі майстер-класи, «гарячі» лабіринти і навіть ДТП.

Перший фестиваль добровольців-вогнеборців відбудеться у Лісовогринівецькій об’єднаній територіальній громаді 2 червня. За словами заступника сільського голови Олега Рудика, головна мета фестивалю – змінити стереотипне ставлення до рятувальників і показати важливість безпеки, яка залежить від кожного жителя.

«Ми хочемо підняти рівень довіри до рятувальників, показати їхню роботу зблизька і тим самим залучити добровольців, які будуть, поряд із рятувальниками, приходити на допомогу в ті моменти, коли це буде вкрай необхідно», – каже Олег Рудик.

За його словами, такий фестиваль відбувається вперше і всі, хто хоче відчути себе вогнеборцем, побачити їх роботу зблизька і навіть спробувати себе у ролі рятувальника, можуть приходити на фестиваль.

У програмі заходу і майстеркласи із першої домедичної допомоги, і діяльність рятувальників під час ДТП і навіть лабіринт вогнеборців. Скучно не буде нікому, кажуть у Лісовогринівецькій сільській раді.

Планується, що участь у фестивалі візьмуть делегації із Київської області та Дніпра, які відвідають Хмельниччину в рамках обміну досвідом у питаннях безпеки в громадах.

Варто зазначити, що саме в Лісовогринівецька місцева пожежна команда перша в Україні офіційно отримала статус аварійно-рятувальної служби.

Команда рятувальників пройшла навчання за програмою первинної домедичної підготовки. Фото Лісовогринівецької місцевої пожежної команди 

Починалося все у 2016 році. Спочатку були просто пожежники, згодом, коли команда пройшла навчання за програмою первинної домедичної підготовки, отримали всі відповідні сертифікати на право проведення аварійно-технічних робіт, а пожежники пройшли усі відповідні етапи атестації, вони стали професійними рятувальниками.

На початку цього року Лісовогринівецька громада стала однією із 30, який програма «U-LEAD з Європою» відібрала для участі в ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України». Це ініціатива, яка впроваджується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща.

Отже, І-й фестиваль Лісовогринівецьких добровольців-вогнеборців відбудеться 2 червня, початок о 14:00 (на стадіоні села Лісові Гринівці).

Організатори фестивалю - Лісовогринівецька ОТГ у партнерстві із Хмельницьким центром розвитку місцевого самоврядування та Головним управлінням ДСНС у Хмельницькій області.

Нещодавно Лісовогринівецька МПК закупила нове обладнання для надання першої домедичної допомоги. Фото автора 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую