ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

Суд над моряками та пожежа електрички – підсумки дня

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 1380
На сайті Інституту мовознавства імені О. Потебні  з'явився повний текст нової редакції українського правопису
На сайті Інституту мовознавства імені О. Потебні з'явився повний текст нової редакції українського правопису. Фото: lviv1256.com

Якими були новини 27 травня.

Повний текст нової редакції українського правопису, суд у Москві, пожежа в Волочиську та в очікування на свято Останнього дзвоника. Цим і не тільки сьогодні, 27 травня, був наповнений інформаційний простір. Отож, про деякі новини понеділка, у традиційних підсумках дня від сайту «Є».

Тиждень на Хмельниччині розпочався з надзвичайної події в Волочиську. Там на залізничній станції зайнявся електропоїзд сполученням «Волочиськ-Хмельницький». Сталося це, коли на годиннику було за третю годину ночі. На щастя, ніхто з людей не постраждав, оскільки потяг перебував на той момент у відстійнику. Що ж стало причиною пожежі – з'ясовують правоохоронці.

А ще до пожежі в Волочиську, в обласному центрі вночі були «лунали відголоски» попередніх днів. І хоч офіційно вчора, 26 травня, в Хмельницькому завершився традиційний фестиваль «Rock&Buh», але ж люди не розходилися з Молодіжного парку, де проходив фест, ледь не сьогоднішнього ранку. Цей фестиваль – вже історія. Про його заключний день у новині: «Rock&Buh» у Хмельницькому: як завершували третій фестивальний день». Ну, а про всі три дні – у відео від сайту «Є»:

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Сьогодні ж на сайті Інституту мовознавства імені О. Потебні, з’явився повний текст нової редакції українського правопису, розробленої Національною комісією з питань правопису, яку ще 22 травня затвердив Кабінет Міністрів. Отож, вивчаємо нововведення, а точніше новий український правопис.

Хмельницькі правоохоронці нині розповіли про викриття багатомільйонної афери. Кажуть, викрили мешканців Києва та Дніпра в шахрайстві та підробці документів, які в Дніпрі організували конвертаційний центр. А все після того, як підозрювані «розвели» мешканця Хмельниччини на 29 мільйонів гривень.

Ну, а Московський міський суд Російської Федерації розглянув апеляційні скарги адвокатів п'ятої і шостої четвірок військовополонених українських моряків на постанови Лефортовського районного суду. Ними усім 24 полоненим морякам продовжили строки тримання під вартою до кінця липня. Серед них, нагадаємо, і Сергій Цибізов із Шепетівки. «Міжнародний трибунал ООН з морського права? Ні, не чули», - написав після засідань адвокат полонених Микола Полозов. Нагадаємо, Міжнародний трибунал з морського права ООН постановив, що Росія повинна звільнити 24 українських моряків, які були взяті в полон в листопаді 2018 року, і повернути три кораблі. Утім, як нині зазначив адвокат Полозов, Росія має надати звіт Міжнародному трибуналу ООН про виконання цього рішення до 25 червня.

Вже 30-31 травня в школах пролунає останній дзвоник. Коли свято відбудеться у хмельницьких навчальних закладах - дивіться розклад.

І наостанок. Понеділок – початок робочого тижня. А тому сайт «Є» традиційно знайомить своїх відвідувачів із цікавими заходами, які відбудуться в обласному центрі найближчими днями. Детальніше у матеріалі: «Тиждень у Хмельницькому: куди піти 27 травня - 2 червня».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую