ye-logo.v1.2

Трибунал ООН зобов’язав Росію звільнити захоплених моряків

Суспільство 2977
Росію забов
Росію забов'язали відпустити полонених моряків. Фото: www.eurointegration.com.ua

Також російська сторона має повернути кораблі.

Постійно діючий трибунал, створений відповідно до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія. Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у рішенні трибуналу, оголошеному в суботу в Гамбурзі.

«Серед іншого, суд зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернення в Україну. Також, звільнити три затримані українські кораблі Нікополь, Бердянськ та Яні Капу. За таке рішення проголосувало 19 суддів, проти – один, російський суддя Колодкін», - йдеться у повідомленні «Європейської правди».

Трибунал, водночас, повідомив, що не вимагатиме від Росії зупинити кримінальні слухання щодо події 25 листопада, які тривають зараз у Москві. Офіційний представник РФ був відсутній на слуханні, а російська сторона відмовилася також надавати свої матеріали для слухання. Однак за конвенційним правом ООН все одно лишається зобов’язана виконувати рішення. За відсутності представника РФ трибунал використовував офіційну позицію Росії щодо подій поблизу Керченської протоки.

Суд заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційну військову операцію України. Також трибунал погодився із тим, що Україна вичерпала всі можливості домовитися із РФ про звільнення моряків без звернення до суду.

Нагадаємо, зранку 25 листопада у Керченській протоці російські кораблі атакували та захопили український буксир «Яни Капу» і два катери – «Бердянськ» і «Нікополь». Деякі моряки отримали поранення, а після так званого суду на території окупованого півострова Крим, усіх полонених вивезли на територію Російської Федерації. Серед полонених – наш земляк, шепетівчанин Сергій Цибізов.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую