ye-logo.v1.2

На Хмельниччині за сім років хочуть розвинути альтернативну енергетику

Суспільство 2184
«Наразі в області дев
«Наразі в області дев'ять відсотків електроенергії виробляють за рахунок альтернативних джерел», — Андрій Грабовський. Фото: ілюстративне smarteco.biz.ua

Питання розвитку відновлювальних джерел енергії закладуть у стратегію області на 2021-2027 роки.

Нині в області триває робота над створенням стратегії розвитку Хмельниччини на 2021-2027 роки. В неї окремим пунктом хочуть закласти питання відновлювальних джерел енергії та енергоефективності, які фактично були відсутні у попередній стратегії. Тому сьогодні, 29 травня, в облдержадміністрації представники влади і громадськості провели «круглий стіл», під час якого обговорили потенціал альтернативної енергетики.

За словами голови ГО «Хмельницький енергетичний кластер» Степана Кушніра, сфера альтернативної енергетики в області залучила чи не найбільше інвестицій у минулому році. Наприклад, у Кам’янці-Подільському вже працює одна з найбільших біо-ТЕЦ. Проте, щоб надалі ефективно розвивати цю галузь, потрібно відобразити її у стратегії області.

«Наразі жодна зі стратегій областей в країні не враховує стрімкого розвитку технологій і світових тенденцій. Поки в інших країнах швидко збільшується відсоток відновлювальних джерел енергії, ми продовжуємо пасти задніх, — розповідає Степан Кушнір. — Якщо всі проекти, яким обленерго видало технічні умови на підключення, буде реалізовувано впродовж трьох років, то Хмельниччина може покрити всі свої потреби в електроенергії за рахунок відновлювальних джерел».

Також він зазначив, що окремим блоком у стратегії хочуть виділити питання енергоефективності.

Заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Андрій Грабовський розповів, що наразі найбільшим виробником електроенергії області є Хмельницька атомна станція, яка продукує 14-15 мільярдів кіловатів. Натомість область споживає орієнтовно два мільярди кіловатів електроенергії. З них половина йде на потреби промисловості й аграрної сфери, інша частина надходить домогосподарствам.

«Наразі в нашій області дев’ять відсотків електроенергії виробляють за рахунок альтернативних джерел, що значно більше за середній показник по Україні. Втім через високу вартість інших «зелених тарифів» поки що зарано говорити про відновлювальні джерела енергії як про основу, — вважає Андрій Грабовський. — Найперше ми повинні стимулювати громадян встановлювати сонячні батареї, щоб зменшити споживання з централізованих електромереж».

Власне під час «круглого столу» було напрацьовано кілька пропозицій для стимулювання людей переходити на альтернативні джерела енергії. Зокрема, варто збільшити суму в бюджеті області на компенсацію за встановлення сонячних батарей у приватних домогосподарствах. Наприклад, наразі на такі заходи передбачено лише 200 тисяч гривень. Людині компенсується до 15 тисяч на погашення відсотків за кредит.

Крім того, нова стратегія розвитку області повинна врахувати специфіку районів для визначення найкращих місць для розвитку альтернативних джерел енергії, врахувати національні фактори (наприклад, «зелені тарифи»), дієві заходи з енергоефективності.

Фактично цей «круглий стіл» став підготовчим етапом формування стратегії. Далі впродовж червня обговорюватимуть конкретніші плани щодо розвитку відновлювальних джерел енергії.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую