Гаряча тема:
- Війна
Вогонь, дим і потрощений автомобіль: у Лісових Гринівцях відбувся перший в Україні фестиваль вогнеборців

Видовища вистачило усім, як дорослим, так і дітям.
Вчора, 2 червня, на стадіоні села Лісові Гринівці відбувся перший фестиваль Лісовогринівецьких добровольців-вогнеборців. Саме у цій громаді місцева пожежна команда перша в Україні отримала державну атестацію і статус аварійно-рятувальної служби. Як пояснює заступник Лісовогринівецького голови Олег Рудик, це означає що місцеві вогнеборці мають право гасити пожежі, ліквідовувати наслідки ДТП, боротися зі стихіями на рівні з професійними рятувальниками.
«Фестиваль організували із декількох причин. Головна – змінити ставлення до рятувальників, адже не секрет, що стереотипне сприйняття цієї небезпечної і важливої професії, негативне. І ще одна важлива причина – популяризувати тему безпеки громадян і добровольчий рух, адже усі ми, жителі, відповідаємо за безпеку свою і громади», – каже Олег Рудик.
Долучитися і відчути на собі що таке рятувальник, мали можливість усі бажаючі. Фото: ГУ ДСНС
На фестивалі були присутні делегації з Дніпропетровської та Київської областей, які приїхали переймати досвід Лісовогринівецької громади і створювати на своїх територіях і аварійно-рятувальні бригади і добровольчі.
Робити штучне дихання і непрямий масаж серця навчалися на спеціальних манекенах.
Уся програма складалася із декількох частин. У першій, офіційній, презентували гостей і команди, які брали участь у змаганнях вогнеборців. Потім присутнім провели майстер-клас із надання першої домедичної допомоги. Лікарі Хмельницького центру екстреної медицини детально розповіли і показали на навчальних манекенах як робити непрямий масаж серця і штучне дихання, продемонстрували все на практиці і навіть кожному, хто виявив бажання, дали спробувати себе у ролі рятувальника.
«Це дуже важливі навички для кожного, незалежно від посади, чи спеціальності, адже ми не знаємо коли і кому необхідна буде наша допомога. За неповний рік, відколи я пройшов спеціальне навчання, вже двічі вдалося успішно застосувати свої знання на практиці: врятував життя двом людям ще до приїзду швидкої допомоги», – каже Олег Рудик.
Спробувати надавати першу допомогу могли усі бажаючі
Після майстер-класу із домедичної допомоги, рятувальники показували алгоритм дій під час дорожньо-транспортної пригоди. Продемонстрували, як правильно витягувати потерпілих із автомобіля, які інструменти є в розпорядженні рятувальників, щоб розбити скло, чи навіть розрізати метал на автомобілі.
Учасники змагань, які ще не знають, які випробування їх чекають попереду
Але найгарячіша частину була наприкінці: змагання вогнеборців, пройти які зголосилися чотири команди добровольців: представники міста Хмельницького, Лісовогринівецької, Летичівської та Солобковецької громад.
Учасники мали пройти складним лабіринтом одягнувши на себе захисні апарати зі стисненим повітрям. Згодом, одягнувши маску, учасники мали пройти через задимлене приміщення і винести звідти умовного потерпілого, закріпивши його на ношах. Наступний етап – доставити до місця умовної пожежі рукава і погасити вогнегасником вогонь. Останній етап змагань – влучити у ціль струменем води із пожежних стволів. Усі учасники швидко і вправно пройшли лабіринт, але найшвидшими виявилися добровольці із Летичівської громади.
Кожна команда намагалася пройти усю дистанцію за найкоротший час
«У лабіринті нам було важко зорієнтуватися куди бігти і на черговому етапі теж була дезорієнтація. Але, загалом, це цікавий досвід», – ділиться враженнями Віталій, учасник із Хмельницького.
Один із етапів змагань - швидко загасити умовну пожежу
За словами заступника керівника ГУ ДСНС у Хмельницькій області Андрія Козака, таку практику планують продовжувати і в інших громадах, адже за рухом добровольців у пожежних бригадах є майбутнє, особливо на селі.
Команда Летичівських добровольців виявилася найшвидшою
«Ми маємо у складі місцевої пожежної команди 13 рятувальників і вже набрали 12 добровольців. Рятувальники пройшли курс домедичної допомоги за навчальною програмою "Перший на місці події", вони вміють і мають право надавати першу медичну допомогу у моменти, коли порятунок життя людини залежить від кожної секунди. Добровольці також пройдуть навчання і зможуть допомагати», - пояснює Олег Рудик.
Організатор фестивалю Олег Рудик пояснює дії рятувальників
Варто зазначити, що на початку цього року Лісовогринівецька громада стала однією із 30, який програма «U-LEAD з Європою» відібрала для участі в ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України». Це ініціатива, яка впроваджується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща.
На місцевому стадіоні діяло одразу декілька локацій для учасників
Практику популяризації добровольців будуть поширювати і в інших громадах. Фото: ГУ ДСНС
Протягом усього фестивалю на стадіоном майорів 15 метровий Прапор України
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: