ye-logo.v1.2

Вогонь, дим і потрощений автомобіль: у Лісових Гринівцях відбувся перший в Україні фестиваль вогнеборців

Суспільство 3200
На фестивалі заняття за інтересами для себе знайшли і дорослі, і малі
На фестивалі заняття за інтересами для себе знайшли і дорослі, і малі. Фото: ГУ ДСНС у Хмельницькій області

Видовища вистачило усім, як дорослим, так і дітям.

Вчора, 2 червня, на стадіоні села Лісові Гринівці відбувся перший фестиваль Лісовогринівецьких добровольців-вогнеборців. Саме у цій громаді місцева пожежна команда перша в Україні отримала державну атестацію і статус аварійно-рятувальної служби. Як пояснює заступник Лісовогринівецького голови Олег Рудик, це означає що місцеві вогнеборці мають право гасити пожежі, ліквідовувати наслідки ДТП, боротися зі стихіями на рівні з професійними рятувальниками.

«Фестиваль організували із декількох причин. Головна – змінити ставлення до рятувальників, адже не секрет, що стереотипне сприйняття цієї небезпечної і важливої професії, негативне. І ще одна важлива причина – популяризувати тему безпеки громадян і добровольчий рух, адже усі ми, жителі, відповідаємо за безпеку свою і громади», – каже Олег Рудик.

Долучитися і відчути на собі що таке рятувальник, мали можливість усі бажаючі. Фото: ГУ ДСНС

На фестивалі були присутні делегації з Дніпропетровської та Київської областей, які приїхали переймати досвід Лісовогринівецької громади і створювати на своїх територіях і аварійно-рятувальні бригади і добровольчі.

Робити штучне дихання і непрямий масаж серця навчалися на спеціальних манекенах.

Уся програма складалася із декількох частин. У першій, офіційній, презентували гостей і команди, які брали участь у змаганнях вогнеборців. Потім присутнім провели майстер-клас із надання першої домедичної допомоги. Лікарі Хмельницького центру екстреної медицини детально розповіли і показали на навчальних манекенах як робити непрямий масаж серця і штучне дихання, продемонстрували все на практиці і навіть кожному, хто виявив бажання, дали спробувати себе у ролі рятувальника.

«Це дуже важливі навички для кожного, незалежно від посади, чи спеціальності, адже ми не знаємо коли і кому необхідна буде наша допомога. За неповний рік, відколи я пройшов спеціальне навчання, вже двічі вдалося успішно застосувати свої знання на практиці: врятував життя двом людям ще до приїзду швидкої допомоги», – каже Олег Рудик.

Спробувати надавати першу допомогу могли усі бажаючі

Після майстер-класу із домедичної допомоги, рятувальники показували алгоритм дій під час дорожньо-транспортної пригоди. Продемонстрували, як правильно витягувати потерпілих із автомобіля, які інструменти є в розпорядженні рятувальників, щоб розбити скло, чи навіть розрізати метал на автомобілі.

Учасники змагань, які ще не знають, які випробування їх чекають попереду

Але найгарячіша частину була наприкінці: змагання вогнеборців, пройти які зголосилися чотири команди добровольців: представники міста Хмельницького, Лісовогринівецької, Летичівської та Солобковецької громад.

Учасники мали пройти складним лабіринтом одягнувши на себе захисні апарати зі стисненим повітрям. Згодом, одягнувши маску, учасники мали пройти через задимлене приміщення і винести звідти умовного потерпілого, закріпивши його на ношах. Наступний етап – доставити до місця умовної пожежі рукава і погасити вогнегасником вогонь. Останній етап змагань – влучити у ціль струменем води із пожежних стволів. Усі учасники швидко і вправно пройшли лабіринт, але найшвидшими виявилися добровольці із Летичівської громади.

Кожна команда намагалася пройти усю дистанцію за найкоротший час  

«У лабіринті нам було важко зорієнтуватися куди бігти і на черговому етапі теж була дезорієнтація. Але, загалом, це цікавий досвід», – ділиться враженнями Віталій, учасник із Хмельницького.

Один із етапів змагань - швидко загасити умовну пожежу

За словами заступника керівника ГУ ДСНС у Хмельницькій області Андрія Козака, таку практику планують продовжувати і в інших громадах, адже за рухом добровольців у пожежних бригадах є майбутнє, особливо на селі.

Команда Летичівських добровольців виявилася найшвидшою

«Ми маємо у складі місцевої пожежної команди 13 рятувальників і вже набрали 12 добровольців. Рятувальники пройшли курс домедичної допомоги за навчальною програмою "Перший на місці події", вони вміють і мають право надавати першу медичну допомогу у моменти, коли порятунок життя людини залежить від кожної секунди. Добровольці також пройдуть навчання і зможуть допомагати», - пояснює Олег Рудик.

Організатор фестивалю Олег Рудик пояснює дії рятувальників  

Варто зазначити, що на початку цього року Лісовогринівецька громада стала однією із 30, який програма «U-LEAD з Європою» відібрала для участі в ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України». Це ініціатива, яка впроваджується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща.

На місцевому стадіоні діяло одразу декілька локацій для учасників

Практику популяризації добровольців будуть поширювати і в інших громадах. Фото: ГУ ДСНС

Протягом усього фестивалю на стадіоном майорів 15 метровий Прапор України
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую