ye-logo.v1.2
16 Жовтня, 2019

Небезпечний борщівник: як його знищують у Хмельницькому

Андрій ЯЩИШЕН Суспільство 3321
Навіть один дотик до борщівника може викликати опіки 1-3 ступенів
Навіть один дотик до борщівника може викликати опіки 1-3 ступенів. Фото: ілюстративне studiogblog.com

На боротьбу з ним з міського бюджету виділили 400 тисяч гривень.

Борщівник — отруйна рослина, до якої навіть один дотик може викликати опіки 1-3 ступенів. В Хмельницькому він росте рівномірно у всіх мікрорайонах міста. Найбільше розповсюджений борщівник у заплавах річок та на узбіччі доріг на виїзді з обласного центру.

За словами головного спеціаліста відділу благоустрою міського управління житлово-комунального господарства Василя Кабальського, цього року на знищення цієї небезпечної рослини з міського бюджету виділили 400 тисяч гривень. Наразі комунальники вбачають єдиний ефективний метод боротьби з борщівником — косіння перед періодом його цвітіння. Хімікати не використовують через їх небезпеку для здоров’я людей.

«В інших містах пробували використовувати хімікати для знищення борщівнику, але зрештою відмовилися від цього. Бо люди скаржитися на проблеми зі здоров’ям, — розповідає Василь Кабальський. — Косіння дає ефект. Проте, щоб він не розповсюджувався містом, потрібна співпраця з районом. Втім ми досі не відчуваємо допомоги від сусідніх об’єднаних територіальних громад, які не скошують його на своїх межах».

Крім того, знищувати борщівник на своїх територіях зобов’язані місцеві управляючі муніципальні компанії.

Як повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, після контакту з борщівником варто дотримуватися конкретних правил.

Необхідно:

1. Промити шкіру під проточною водою. Для цього використайте мило та м’яку губку, щоб змити отруйний сік.

2. Якщо сік потрапив в очі чи рот, ретельно промийте ці ділянки впродовж 15-20 хвилин.

3. Уникайте сонячних променів 2-3 дні, захищайте шкіру від прямих сонячних променів за допомогою одягу та парасольки.

4. Якщо площа опіків велика, відчуваєте нестерпний біль, підвищення температури — зверніться за медичною допомогою.

Нагадаємо, минулого року на косіння борщівника з міського бюджету виділили 250 тисяч гривень.

Довідково: Борщівник росте майже на всій території України. Ця рослина походить з Кавказу. В Радянському Союзі вона культивувалася для корму худоби. Проте згодом розростання борщівника стало тихою катастрофою, адже він становить небезпеку для здоров’я та життя людей. Навіть одноразовий дотик до борщівника викликає опіки 1-3 ступенів, які у перші дні схожі на термічні. Для них характерна гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Опіки з’являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1-2 дні. Вони розвиваються поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко загоюються, загострюються прояви інших шкірних захворювань.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую