ye-logo.v1.2

На що скаржилися та що готували славутчани на проекті «Польова кухня»

Суспільство 2679
У проекті, який знімали в Славуті, люди скаржилися на проблеми
У проекті, який знімали в Славуті, люди скаржилися на проблеми. Фото: скрін з відео

Проблема, що озвучили, болюча не лише для мешканців району.

Наприкінці травня у Славуті знімали проект «Польова кухня» з ведучим Костянтином Грубичем. Як відомо у своєму авторському проекті він, зазвичай, виїжджає до одного з міст чи сіл України та просто неба на автентичному приладі польової кухні готує фірмову страву регіону відразу для сотень людей та розпитує про їхні найболючіші проблеми. Костянтин Грубич каже, що польова кухня лише створює атмосферу для відвертої розмови. На що скаржилися славутчани під час зйомок проекту, уже показали в ефірі ТСН.

Незаконне випалювання деревного вугілля, непорозуміння з представниками району електромереж… Однак, головна проблема мешканців району, яку озвучили – масова загибель бджіл. Пасічник Андрій Данилюк в ефірі телепроекту розповів, що в населених пунктах Перемишель та Шевченко масово загинули бджоли. Місцеві мешканці повідомили про великі втрати та звинувачують в усьому компанію, яка поблизу сіл проводила обробіток полів. Кажуть, зазнали непоправних втрат. У свою чергу аграрії запевняють, що обробляють посіви лише дозволеними препаратами.

Тим часом, після весняної бджолиної пошесті пасічники об’єдналися у спілку бжолярів та подали проби загиблих комах, посівного насіння та грунту до лабораторії.

За результатами Київського інституту гігієни і токсикології, які оприлюднили в телепередачі, у насінні сої з поля виявили кілька видів пестицидів, які цілком збігаються із залишками отрути у підморі бджіл. Зокрема деякі перевищували смертельну для комах дозу в п’ятнадцять разів. Проте, навіть маючи на руках докази, агрокомпанія пасічникам не поспішає покривати нанесені збитки, бо сумніваються в об’єктивності аналізів. Обурені бджолярі вимагають нових радикальних законів.

Читайте також: На Славутчину прилітав відомий тревел-ведучий.

Як зазначають в телепередачі, спілкуючись з спеціалістами, ще одна біда в тому, що бджоли, які таки вижили, принесли до вуликів отруєний тими ж пестицидами мед. І в майбутньому його споживати українцям. Тому, каже Костянтин Грубич, назріла проблема вимагає державного регулювання цієї проблеми для мирного співіснування пасічників та аграріїв. І дає поради, як рятувати пасіку, коли в людини трапляється ситуація з отруєнням бджіл. Адже, поки законодавство не врегульоване, пасічникам доводиться відстоювати свої права самим.

Звісно ж, не обійшлося в Славуті і без приготування традиційної для мешканців району страви, смакуючи яку, говорили про проблеми. Готували зелений борщ по-славутськи. Зі щавлем, молодою кропивою та квасолею.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую