ye-logo.v1.2

Справу призупинення роботи Понінківської фабрики розглянув суд

Суспільство 3505
Підприємство має використовувало відстійники і накопичувачі в яких має осідати мул який продукує виробництво
Підприємство має використовувало відстійники і накопичувачі в яких має осідати мул який продукує виробництво. Фото: agronews.ua

Держекоінспекція області вимагає суворішої відповідальності для підприємства.

Вчора, 25 червня, у Волинському окружному адміністративному суді відбулось підготовче засідання у справі призупинення діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна». Про це кореспонденту «Є» повідомив представник Держекоінспекції області в суді Олег Сліпчук.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області подала позов до суду на підставі результатів перевірки ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна», яка відбулась з 5 по 10 квітня. А також до справи долучили висновки низки інших перевірок, що відбувались впродовж 2017-2019 року. Під час перевірок були встановлені порушення підприємством вимог природоохоронного законодавства. Серед них скидання забруднюючих речовин зі зворотніми водами у Хомору з перевищенням допустимих норм. При цьому, у всіх випадках інструментально-лабораторного контролю інспекцією постійно фіксувалось погіршення якості поверхневих вод у річці Хомора.

Вимогою екоінспекції було призупинення виробництва в частині перевищення гранично допустимої норми скиду.
«В частині екології виробництво підприємства стосується води. Починається все з того, що підприємство здійснює забір води, після чого здійснюються скид води. На це в них є відповідний дозвіл, але є гранично допустимі норми цього скиду, які за результатами перевірок, були перевищені. Технічно ми просимо, аби підприємство використовувало відстійники і накопичувачі, в яких має осідати мул, який продукує виробництво. Згідно з нормативними документами, вони мають ці мули збирати і відкидати, а лише потім здійснювати скид води. Фактично підприємство скидає воду з виробництва разом з цим мулом – це те саме, що скидати на пряму в річку без очисних споруд», - коментує Олег Сліпчук.

І додає, що в цій частині у суду виникли питання, чому інспекція просить те, що і так прямо передбачено законом.
«Так, їх прямо зобов’язує закон дотримуватись гранично допустимих норм встановлених дозволом. Якщо вони порушуються, то відповідальна особа максимум отримає адміністративний протокол і штраф. В подальшому вона може його визнати чи не визнати, сплатити або оскаржити. Тобто на екологічну ситуацію такі дії не вплинуть. А якщо буде відповідне рішення суду, то буде вже кримінальна відповідальність, покарання буде значно жорсткіше і буде мотиватором для підприємства, аби дотримуватись закону та якнайшвидше провести модернізацію очисних споруд. Бо розмови про це ведуться роками, а ситуація не вирішується» - пояснив юрист.

У підсумку суд зобов'язав Держекоінспекцію змінити прохальну частину. За словами Олега Петровича, суть залишилась та сама, змінилось тільки формулювання: «Держекоінспекція просить суд заборонити скид з завищенням визначеним дозволом гранично допустимої концентрації».

Тож тепер до 10 липня екоінспекція має змінити прохальну частину, відправити її на підприємство для ознайомлення і повідомити про це суд. Наступне засідання суду відбудеться 23 липня, на якому справу будуть розглядатись по суті.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую