ye-logo.v1.2

Хмельницький купить землю для продовження роботи сміттєзвалища

Суспільство 4422
На території нинішнього сміттєзвалища передбачена «зелена зона»
На території нинішнього сміттєзвалища передбачена «зелена зона». Фото: ілюстративне з архіву редакції

Впорядкування сміттєзвалища дозволить продовжити його термін експлуатації на 25-30 років.

Хмельницька влада продовжує викуп землі поблизу міського полігону твердих побутових відходів для його впорядкування. Так, вчора, 26 червня, на черговій сесії міської ради депутати проголосували за придбання 37-ми ділянок.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, на минулих сесіях міської ради депутати дали дозвіл на викуп трьох гектарів землі поблизу місцевого сміттєзвалища. Нині ж вони проголосували за покупку ще 37-ми ділянок загальною площею шість гектарів. Здійснити їх викуп за ціною, яка не перевищує їх експертну грошову оцінку, уповноважили керівництво комунального підприємства «Спецкомунтранс».

«Ми викуповуємо земельні ділянки, щоб впорядкувати нинішнє сміттєзвалище за п’ять мільйонів євро гранту Європейського банку реконструкції та розвитку. Зокрема, заплановано вирівняти його схили, адже наразі їх нахил не відповідає жодним вимогам», — зазначив міський голова.

Крім того, буде проведена рекультивація полігону побутових відходів і відбиратиметься фільтрат, який там накопичується. Наразі зі запланованих заходів проводиться лише його дегазація. Такі дії дозволять продовжити його термін експлуатації на 25-30 років. У цей час в місті має запрацювати сміттєпереробний завод.

До теми: У Хмельницькому визначилися з технологією сміттєпереробного заводу

«Сміттєзвалище буде відповідати європейським нормам. На його території також передбачена «зелена зона» з деревами, — розповідає Олександр Симчишин. — На одній з попередніх сесій ми дали дозвіл на придбання відповідної ділянки під сміттєпереробний завод і навіть виділили для цього чотири мільйони гривень. Проте наразі бачимо, що цих коштів недостатньо. Тому чекаємо на уточнення міського бюджету для виділення додаткового фінансування».

Також він зазначив, що для будівництва самого заводу міська влада чекає на кредитні кошти ЄБРР. 4 липня Олександр Симчишин планує провести в Лондоні завершальні перемовини з цією банківською установою для виділення Хмельницькому гранту та кредиту.

Нагадаємо, у лютому цього року міські депутати погодилися на 13 років взяти 15 мільйонів євро кредиту ЄБРР для будівництва сміттєпереробного заводу. До затвердження цього рішення Олександр Симчишин підписав угоду з міжнародними кредиторами. Відповідно до неї місту ЄБРР планує виділити не лише кредит, а й п’ять мільйонів євро безповоротної грантової допомоги.

Читайте також: Сміттєпереробний завод з енергетичним комплексом планують збудувати в Кам’янці-Подільському

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую