ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2020

Хмельницький візьме кредит у 15 мільйонів євро на будівництво сміттєпереробного заводу

Суспільство 1120
Угоду підписали між Хмельницькою міською радою, ХКП «Спецкомунтранс» та Європейським Банком Реконструкції та Розвитку
Угоду підписали між Хмельницькою міською радою, ХКП «Спецкомунтранс» та Європейським Банком Реконструкції та Розвитку . Фото: автора

Ще 5 мільйонів євро місто може отримати у вигляді гранту на реконструкцію сміттєзвалища.

Сьогодні, 4 січня, у приміщенні міської ради підписали тристоронню Угоду про підготовку кредитного фінансування проекту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у місті Хмельницький.

Проект складатиметься з двох етапів. Перший – рекультивація існуючого полігону, придбання нового обладнання для полігону та покращення системи збору та транспортування ТПВ. Наступний - пропагування вторинної переробки сміття та створення сучасного сміттєпереробного комплексу для переробки та компостування ТПВ.

Згідно умов Угоди, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку надасть ХКП «Спецкомунтранс» довгострокове фінансування ( до 13 років) в сумі до 15 мільйонів євро під 6-6,5% річних понад шестимісячну ставку EURIBOR з можливістю коригування під гарантію Хмельницької міської ради.

Крім того, на впровадження першого етапу проекту Інвестиційна Платформа Сусідства Європейського Союзу забезпечить грантове співфінансування в сумі 5 мільйонів євро.

«Мова йде про фінансування двох проектів, які в Хмельницькому є нагальними. Наразі ми маємо домовленості з Європейським Банком про підписання Угоди, - каже очільник міста Олександр Симчишин. - Далі ми заходимо в офіційний процес. Згідно графіку, який ми визначимо, об’єктивно і цілком реально на осінь плануємо підписання кредитного договору. За той час ми маємо встигнути зробити всі свої дії. До кінця року можемо говорити про отримання фінансування і початок робіт».

Наступний крок - затвердження Угоди на сесії міської ради, що планують зробити на першій зимовій сесії 2019 року.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую