ye-logo.v1.2

Пити чи ні: у Славутських джерелах перевірили воду

Суспільство 3152
Проби води відібрали з трьох джерел
Проби води відібрали з трьох джерел. Фото: carpathia.gov.ua

Кажуть, вони не мають власника, який би контролював її стан.

У Славуті перевірили воду в природних джерелах на придатність до вживання. Як зазначають в Славутському районному лабораторному відділенні Держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», лабораторні дослідження якості води провели на прохання Славутської міської ради.

«Ці джерела не є об’єктами нагляду, але ми їх перевірили на прохання міської ради, до якої звернулися місцеві мешканці. Вони офіційно не узаконені як джерела водопостачання, тобто не мають власника, який би відповідав за належний стан, облаштування та постійний контроль якості води. Тому, звісно, за якість води відповідати нікому, як скажімо, за воду з централізованих водогонів. Але люди на свій страх і ризик беруть з них воду», - каже завідувач Славутським районним лабораторним відділенням ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Музалевська.

За її словами, проби води відібрали з трьох джерел. Так, перевірили «Лесине джерело» по вулиці Паперника, джерело в лісовому масиві по вулиці Здоров’я та «Сангушкову криницю» поблизу колишнього склозаводу.

«Хочемо застерегти славутчан, що вода з цих джерел непридатна для питних потреб. Згідно з результатами досліджень, виявлена невідповідність води за мікробіологічними показниками в усіх цих джерелах. Так, загальні коліформи перевищували норматив. Це означає, що мікроорганізми кишкової палички перевищували у пробах води норму. Також у «Лесиному джерелі» перевищено допустиму норму нітратів. Відтак, вода із досліджених джерел не відповідає гігієнічним вимогам води питної, призначеної для споживання людиною», - зазначає Тетяна Олександрівна.
Та застерігає, що вода, якість якої ніхто не контролює, може приховувати в собі небезпеку.

«Вода з природніх джерел має нестабільні показники, адже ці джерела живляться з поверхневих водоносних горизонтів, у яких фільтрується дощова вода, талий сніг. У ці горизонти потрапляє змитий бруд, який може містити бактерії, віруси, найпростіші паразити, яйця та личинки гельмінтів, хімічні сполуки, радіоактивні елементи. Тож її споживання може сприяти виникненню гострих кишкових інфекцій та інших захворювань.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую