ye-logo.v1.2

П’ять мішків людських останків чекають перепоховання в селі на Полонщині

Суспільство 2635
Результатів медико-криміналістичної експертизи досі немає
Результатів медико-криміналістичної експертизи досі немає. Фото: з фейсбуку Сьогодення громади. Полонне

На невідомі поховання натрапили під час будівництва амбулаторії.

Ще минулого року в селі Котелянка на Полонщині під час зведення амбулаторії сімейної медицини натрапили на страшну знахідку: десятки людських кістяків вигорнув з-землі назовні екскаватор під час земляних робіт. Як сайт «Є» повідомляв раніше, жителі села не знають достеменно, що це за масове поховання. До справи тоді залучили пам’яткоохоронців та правоохоронні органи, однак будівництва амбулаторії не припинили.

«Будівництво амбулаторії продовжили. Але нам вдалося провести внутрішні розкопки всередині будівлі. На це дало дозвіл міністерство культури України. До пошукових робіт залучили хмельницьку обласну організацію «Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса». Відтак, провели повне обстеження грунту, вилучили всі рештки людських кісток. Наразі все ще остаточно невідомо, що це за захоронення. Чекаємо на висновки пошуковців», - розповідає староста села Володимир Левчук.

Зазначає, що знайдені поховання - різного характеру. Є поодинокі, є по декілька вкупі.

«Похоронені люди без одежі. Немає слідів домовин. Лише в одному похованні натрапили на кістяк, вкритий військовою,  можливо, німецькою палаткою. Помітно, що у нього роздроблена нижня щелепа, схоже від поранення. Ще знайшли поховання жінки з дитиною, яке, є припущення, може бути тут з часів Голодомору», - розповідає староста.

Всередині провели обстеження грунту та вилучили з землі людські рештки. Фото: Сьогодення громади. Полонне

Додає, що також ще досі немає результатів медико-криміналістичної експертизи, яку мала провести поліція за відібраними ще взимку зразками. Саме вона може засвідчити давність цих захоронень.

«Потрібно усе це пришвидшити, адже хочемо останки усі разом перепоховати. Звернулися до керівництва Полонської ОТГ, щоб вплинуло на скоріше проведення експертизи. Ми всередині будівлі накопали 5 мішків людських решток. Хочемо здійснити обряд, щоб ці люди покоїлися з миром, та встановити пам’ятний знак», - каже Володимир Левчук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую