Гаряча тема:
- Війна
У Хмельницькому відзначили 30-річчя Народного руху України
На урочистості запросили й активістів з різних куточків області.
«Ми просто йшли, у нас не було зерна неправди за собою, - згадуючи 1989-1991 роки, під час урочистостей з нагоди 30-річниці створення Народного руху України, сказав заслужений діяч науки і техніки України Генадій Сіренко. - Ми діяли, виходячи зі своїх внутрішніх потреб, потреб держави, потреб української нації».
Заспівавши славень України, вшанувавши хвилиною мовчання усіх полеглих за незалежність України, ділилися спогадами, говорили про тривалу боротьбу українців за незалежність тощо. «Рух – це феномен, який увійшов до історії», - саме такі слова пролунали з вуст Лева Бірюка, одного із засновників Народного руху України в Хмельницькому. – І сьогодні в історії вже вивчають «РУХ», на рівні з ЗУНР, «шістедесятників», тих, хто цеглинку до цеглинки скаладав, щоб збудувати фундамент державності».
«Нічого не буває просто так, - каже Галина Барабаш. – Коли я була ще дитиною, чула розмови свого дідуся з його товаришем, але нічого не могла зрозуміти. А в класі третьому, прибігла зі школи, і кажу: «Сьогодні вчителька нам розповідала про бандерівців». Той перепитав, а що саме. А вчителька сказала, що то дуже страшні люди. Дідусь мені відповів: «Бандерівці – дуже благородні люди». Я розуміла значення слова «блогородні», але він пояснив, що це ті, які готові померти за ідею. А за яку? «За ідею української самостійної держави», - сказав мій дідусь. А, що таке самостійна Україна, він не зміг відповісти та почав плакати».
І так склалося, що саме наприкінці 80-х років люди, яких об’єднувала ідея самостійної та незалежної України об’єдналися в Народний рух України. «20 березня 1989 року на квартирі Олександра Кокряцького в Хмельницькому відбулися збори першої ініціативної групи зі створення народного руху України, - пригадує Віктор Кліщ, один із засновників НРУ в Хмельницькому. – Ми розуміли, що нам важко достукатися до людей, а тому потрібно видавати газету «Пробудження». Все було конспіративно».
Учасникам Народного руху України 1989-1991 років вручили й ювілейні відзнаки. Фото Артема Баландіна.
Під час урочистотей в Хмельницькій міській раді багатьом учасникам Руху 1989-1991 років вручили ювілейні відзнаки. Та на цьому ювілейні заходи не завершуються. 27 вересня в Хмельницькому відбудеться науково-практична конференція, на якій, між іншим, презентують книги про історію хмельницького осередку Народного руху України.
Нагадаємо, Народний рух України - перша масова загальноукраїнська організація, яка взяла на себе відродження української державності.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: