ye-logo.v1.2

Хмельницький став десятим у рейтингу відкритості та підзвітності муніципалітетів

Суспільство 1727
Оксана Банкова розповіла про публічність Хмельницького
Оксана Банкова розповіла про публічність Хмельницького. Фото: автора

Досліджувала відкритість обласних центрів громадська мережа «Опора».

У Хмельницькому презентували результати шостого вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування. Досліджували прозорість, відкритість та підзвітність органів та посадових осіб місцевого самоврядування активісти громадської мережі «Опора».

Як розповідає координаторка вимірювання Індексу публічності у Хмельницькому Оксана Банкова, оцінювали три суб’єкти — міського голову, виконавчі органи і депутатський корпус. Для дослідження вона готувала і подавала до міськради запити, проводила експерименти і аналізувала документи, які є на офіційному сайті Хмельницької міської ради.

«Як і в 2017 році, Хмельницький увійшов до категорії міст, що демонструють задовільний рівень публічності. Муніципалітет посів 10 місце з результатом 70,7%. Від лідера рейтингу, Івано-Франківської міської ради, його відділяє 16,1%. Минулого року наше місто замало у рейтингу 15 позицію, цьогоріч - замикає десятку», - каже Оксана Банкова.

За її словами, найвищий бал з-поміж трьох суб’єктів владних повноважень Хмельницької міської ради отримав міський голова. Його показник складає 74,8%, що згідно з методологією дослідження відповідає задовільному рівню публічності.

«На офіційному вебсайті міської ради розміщено біографію міського голови, звіти про діяльність, графік прийому та процедуру запису. Водночас міський голова не прозвітував про свою діяльність перед громадою. У статуті громади чітко прописано, що міський голова має не рідше одного разу на рік має звітувати перед хмельничанами. Однак, у такому форматі звіти не відбуваються. Хоча він активно і без перешкод комунікує із місцевими мешканцями та ЗМІ», - додає координаторка.

Щодо рівня публічності виконавчих органів Хмельницької міської ради, то у 2018 році в порівнянні з результатами попереднього дослідження, він зріс на 14% і становить 72%. Так, у 2018 році на офіційному сайті міської ради розмістили інформацію про керівників виконавчих органів, гіперпосилання на їхні декларації про майно і доходи, біографічні дані та фотографії членів виконкому.

Хмельницький замикає десятку рейтингу

«Досі в Хмельницькому не прийняті рішення про створення наглядових рад при комунальних підприємств та про перевірку незалежними аудиторами їхньої річної фінансової звітності. Є зауваження і до звітування виконавчих органів про свою діяльність перед територіальною громадою. Письмові звіти на своїх вебресурсах розміщують не всі підрозділи міської ради», - розповідає координаторка Оксана Банкова.

Третій суб’єкт дослідження – депутати міськради отримали найнижчу оцінку (65,9%), навіть нижчу від минулорічної (68,9%). На зменшення рівня публічності вплинули насамперед відсутність затвердженого графіка звітування депутатів та ігнорування окремими обранцями вимоги інформувати виборців про результати своєї роботи. На сайті міськради було розміщено звіти про діяльність у 2018 році лише 21 депутата з-поміж 41, а про результати звітування раду повідомили лише 25 місцевих обранців.

«Дослідження проводили для того, аби мешканці міста могли оцінити публічність Хмельницького та порівняти її з публічністю інших обласних центрів. Окрім того, це може запобігти різним корупційним проявам, адже ми вимагаємо оприлюднення важливої інформації на офіційних ресурсах», - пояснює координаторка.

Усі зібрані дані направлять до міської ради. Минулорічні рекомендації були прийняти до уваги та певною мірою усунуті недоліки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую