ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Підготовка до зими та Льодовий палац: на що виділять бюджетні кошти Хмельницького

Суспільство 2115
Доходи міського бюджету перевиконані на понад 41 мільйон гривень
Доходи міського бюджету перевиконані на понад 41 мільйон гривень. Фото: ілюстративне bank.gov.ua

Додатково профінансують і хмельницьку освіту.

Сьогодні, 1 жовтня, члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради направили на розгляд депутатів внесення змін до бюджету обласного центру на 2019 рік. Кореспонденти сайту «Є» поцікавилися, на які витрати мають виділити додаткове фінансування.

За словами начальника міського фінансового управління Сергія Ямчука, перевиконання доходів хмельницького бюджету склало 41,2 мільйона гривень. З них 20 мільйонів гривень спрямують комунальним підприємствам на підготовку до осінньо-зимового періоду. Наприклад, КП «Хмельницькводоканал» додатково отримає шість мільйонів гривень для часткового погашення боргів за електроенергію. Для ліквідації ямковості та заготівлю солі комунальному підприємству будівництва, ремонту та експлуатації доріг виділять додатково три мільйони гривень. А теплопостачальні підприємства міста загалом отримають 10 мільйонів гривень.

«Ми повинні виділити ці кошти через нинішню державну політику, яка ставить комунальні підприємства у лещата, — пояснює Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. — Наприклад, нещодавно отримали «лист щастя» від «Укренерго». Згідно з ним, наше «Хмельницьктеплокомуненерго» має сплатити 350 тисяч гривень за електроенергію. Проте воно не лише не купує її та не використовує мереж, а саме виробляє електрику. Але закон так прописаний, що ми все одно повинні сплатити ці кошти».

Подбають і про освітян. На підвищення зарплатні хмельницьким педпрацівникам, помічникам вихователів та кухарам навчальних закладів спрямують 11,2 мільйона гривень. А ось забезпечення пільгового проїзду в електротранспорті додатково обійдеться міській скарбниці у сім мільйонів гривень.

Крім того, частину коштів уточненого бюджету на 2019 року перерозподілять з одних статей витрат на інші. Зокрема, гроші мають виділити на завершення добудови низки навчальних закладів:

  • на реконструкцію з надбудовою приміщень НВК №10 на вулиці Водопровідній, 9А додатково спрямують 2,5 мільйони гривень;
  • на реконструкцію приміщень НВО №1 на Старокостянтинівському шосе, 3Б — 1,7 мільйона гривень;
  • на реконструкцію з добудовою приміщень Хмельницького ліцею №17 під спортивну залу на вулиці Героїв Майдану, 5 — 3,7 мільйона гривень;
  • на реконструкцію з добудовою їдальні до нинішнього приміщення СЗОШ №8 на вулиці Якова Гальчевського, 34 — 900 тисяч гривень.

До речі, в уточненому бюджеті передбачено фінансування будівництва Льодового палацу на вулиці Прибузькій, 7/3А. На це заклали 450 тисяч гривень, які частково підуть на проєктно-кошторисну документацію.

«Проєктно-кошторисна документація на Льодовий палац вже готова й завершує проходити державну експертизу. Фактично виділені кошти підуть на розрахунок за державну експертизу. Після цього зможемо оголошувати тендер на будівництво цього спортивного об’єкта. Проте без коштів державного бюджету місто не зможе збудувати Льодовий палац. Крім того, наступного року з державної скарбниці очікуємо 100 мільйонів гривень на добудову Палацу спорту, щоб задати його у експлуатацію в 2021-у», — розповів Олександр Симчишин.

За зміни до бюджету депутати мають проголосувати на сесії Хмельницької міської ради, яка запланована на 9 жовтня.

Читайте також: Обласна рада передбачила додаткове фінансування хмельницького аеропорту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую