ye-logo.v1.2
10 Квітня, 2020

«Хмельницькводоканалу» через борги погрожують відключенням електроенергії

Суспільство 993
Розв'язати проблему підприємства планують під час уточнення бюджету
Розв'язати проблему підприємства планують під час уточнення бюджету. Фото: автора

Це може становити загрозу водопостачанню для жителів міста.

Сьогодні, 26 вересня, пройшло розширене засідання виконавчого комітету Хмельницької ради. Центральним питанням стала підготовка комунальних підприємств до зимового періоду. Досі найболючішим питанням залишається заборгованість КП «Хмельницькводоканал» за спожиту електроенергію.

За оцінками начальника міського управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, місцеві комунальні підприємства готові до початку зими приблизно на 98 відсотків. Винятком з правила є «Хмельницькводоканал». Його головною проблемою стала не безпосередня підготовка мереж до холодної пори року, а заборгованість за спожиті енергоносії.

«Причиною ситуації стала невідповідність тарифів за водопостачання та водовідведення ціні на електроенергію. Низька ціна за надані підприємством послуги також негативно впливає на оплату праці його працівників», — зазначив Василь Новачок.

Директор «Хмельницькводоканалу» Віталій Кавун зазначив, що наразі комунальне підприємство заборгувало за електроенергію майже 10 мільйонів гривень. Вплинула на це й несвоєчасна сплата населенням послуг водопостачання та водовідведення. Наразі хмельничани заборгували водоканалу 28 мільйонів гривень.

«З липня щотижня отримуємо листи про відключення від електроенергії. Без електроенергії зупиняться каналізаційні та водопровідні насосні станції. У такому разі в Хмельницькому стане неможливими водопостачання й водовідведення. Проте ми робимо все можливе, щоб не допустити такої ситуації. Зокрема, нині рухаємося шляхом реструктуризації боргу, сплачуючи його частинами», — розповів Віталій Кавун.

Розв’язати проблему має жовтнева сесія Хмельницької міської ради, на якій депутати мають прийняти уточнення до бюджету.

За словами Хмельницького міського голови, на різні сфери життя міста буде розділено 42 мільйони гривень. З них 23 мільйони гривень направлять на підтримку чотирьох найбільших комунальних підприємств обласного центру. Зокрема, фінансову допомогу нададуть і «Хмельницькводоканалу» для погашення боргів за енергоносії.

Нагадаємо, з 22 вересня плату за послуги з водопостачання та водовідведення у Хмельницькому нараховуватимуть за новим тарифом.

Читайте також: Новий депутат Хмельницької міської ради: хто він та якими статками володіє 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую