ye-logo.v1.2

Палац спорту в Хмельницькому: що вже зроблено

Суспільство 3778

Нині будівельники забивають палі для спорудження глядацької зали. Заважають лише дощі.

В обласному центрі стрімкими темпами ведеться будівництво Палацу спорту, що на вулиці Прибузькій, 5/1А. Він має стати наймасштабнішою спортивною спорудою Хмельниччини. Після швидкого завершення земельних робіт вже можна побачити перший і другий поверхи його спортивно-оздоровчої частини.

За словами начальника дільниці будівництва Палацу спорту Віталія Мельника, для благоустрою території навколо споруди наразі фінішує підсипка полотна до проектної відмітки. Між першим і другим поверхом спортивно-оздоровчої частини Палацу спорту вже завершені перекриття та сходи. На другому — встановлені всі вертикальні конструкції та триває його перекриття плитами. Для спорудження глядацької зали будівельники забивають палі.

Перші два поверхи спортивно-оздоровчої частини Палацу спорту в Хмельницькому

Фактично вже можна побачити перші два поверхи спортивно-оздоровчої частини Палацу спорту.

«Нам залишилося забити 70 паль. Паралельно робимо розтвірки під трибуни та під металеві колони. Також завершуємо зводити корпус трансформаторної підстанції», — розповів начальник дільниці.

Наразі до кінця червня є ціль завершити три з чотирьох поверхів, розтвірки під металеві колони й трансформаторну підстанцію. Крім того, впродовж місяця будівельники хочуть закінчити кладку на першому поверсі.

Віталій Мельник також поділився, що наразі єдиною складністю будівництва є погодні умови. Через сильні дощі техніка не може заїхати на територію, щоб завершити підсипку.

В хмельницькому забивають палі для будівництва Палацу спорту

Залишилося забити ще 70 паль для спорудження глядацької зали.

«Крім того, будівельники не можуть довго працювати у дощовиках. Попри це ми не припиняємо працювати й у дощ, щоб дотримуватися графіків», — зазначив він.

Заступник міського голови Андрій Бондаренко розповів, що менше, ніж за півроку підрядник провів колосальну роботу — завершено земельні роботи, частково споруджені монолітні конструкції, забито понад 90 відсотків паль.

«Палац спорту для нас — пріоритетний об’єкт, адже за роки незалежності в Україні не було збудовано жодного такого комплексу. Фактично ми одні з перших. Тому ставимо за мету збудувати його впродовж трьох років, — зазначає Андрій Бондаренко. — До кінця року ми плануємо збудувати «коробку» Палацу спорту. Тобто це буде вже зримий об’єкт».

Будівництво Палацу спорту в Хмельницькому

Будівельникам доводиться працювати й у дощову погоду.

За його словами, минулого року на будівництво Палацу спорту після перемоги Хмельницького на конкурсі з державного бюджету було виділено 50 мільйонів гривень. Цьогоріч з міської скарбниці на спорудження будівлі виділили понад 28 мільйонів гривень. Крім того, держава має ще дати додаткові 27 мільйонів гривень. Щоб вчасно звершити всі заплановані роботи, потрібно наступні два роки виділяти по 100 мільйонів гривень. Розраховано, що це будуть водночас кошти міського та державного бюджетів. На жаль, область поки що не долучається до фінансування будівництва.

Будівельники споруджують перекриття другого поверху Палацу спорту в Хмельницькому

Наразі будівельники завершують перекриття другого поверху.

Також заступник міського голови поділився задумом зробити відрізок Прибузької від вулиці Свободи до Старокостянтинівського шосе спортивним містечком.

«Спочатку буде розташований комплекс «Спорт Сіті» зі житлом та спортивною інфраструктурою. Втім це комерційний об’єкт, до якого ми не маємо стосунку. Далі будуть збудовані Палац спорту та Льодова арена. Ми вже розробили її проект, який нині проходить державну експертизу», — сказав Андрій Бондаренко.

Палац спорту в Хмельницькому

Так виглядатиме завершений Палац спорту. Фото: khm.gov.ua

Довідково: Палац спорту стане багатофункціональною спорудою, де можуть проходити не лише спортивні заходи, а й культурні події та масштабні форуми. У ньому запроектовано 2500 глядацьких місць з можливим розширенням до трьох тисяч. Його зал буде висотою 15 метрів й завширшки — 54 метри. На арені Палацу спорту передбачено змінне покриття призначене для змагань з різних видів спорту. Його будівництво стартувало у березні цього року. Заплановано, що його здадуть у експлуатацію в 2021-му.

Читайте також: На реконструкцію стадіону в Кам’янці-Подільському виділять три мільйони гривень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую