ye-logo.v1.2

Життя без відходів, кліматичний активізм: хмельничан навчали екосвідомості

Суспільство 2343
Мандрівники Сергій Толстіхін та Юлія Мазур нещодавно повернулися додому з тривалої веломандрівки
Мандрівники Сергій Толстіхін та Юлія Мазур нещодавно повернулися додому з тривалої веломандрівки. Фото: автора

Спікери на власному прикладі показали, як жити без шкоди природі.

У Хмельницькому відбулася мотиваційна конференція #Eco_Talks. Вчора, 3 жовтня, спікери з Хмельницького, Львова та Полтави розповіли хмельничанам, як адаптувати себе та місто до зміни клімату.

«Мета цієї конференції – послухати людей, які мають цікаві, корисні ідеї та вже їх реалізовують. Кожен зі спікерів поділився своєю власною історією. Хтось – про екологічний активізм, хтось – про «zero waste» (нуль відходів), як з цим можна реально жити, як життя без відходів допомагає протидіяти зміні клімату, - говорить координаторка конференції Світлана Каритун. - Веломандрівники з Хмельницького розповіли про свою подорож Європою. Як за допомогою зеленого транспорту вони проїхали два десятки країн, а заряджали свої телефони та фотоапарати від енергії сонця».

Одна зі спікерок – львів’янка Діана Попфалуші вже п’ять років намагається жити, не продукуючи сміття. Її смітник виноситься раз у квартал і зараз дівчина прямує до того, аби ще більше зменшити виробництво сміття в себе вдома. У Хмельницькому Діана зізналася, як до цього прийшла, як вони створили команду «zero waste» у Львові, як активісти працюють з містом та чому жити без відходів модно.

«Це був довгий шлях. Головне – розуміти, що не відразу прийде все, як тільки виникне ідея. Фактично, розпочалося все п’ять років тому, коли я за обміном поїхала в Німеччину. Там я жила в повністю енергоефективному будинку і подумала: я спробую щось сама зробити. І почалося. Спочатку я відмовилася від одягу тваринного походження. Потім почала думати, що треба зменшити свій вплив на природу ще й інакше, і почала сортувати. А коли сталася трагедія на Грибовичах у Львові, зрозуміла, що сортувати це добре, але має бути щось більше. І я прийшла до «zero waste» та знайшла однодумців. Ми не думаємо як сортувати сміття, бо ми не приносимо це все до хати. Таким чином я спрощую своє життя і допомагаю іншим», - сказала активістка.

Хмельничанам, які вирішили почати життя без відходів, львів’янка радить почитати спеціальну літературу, послухати блогерів, які цим займаються. «Поки не має розуміння для чого це все, доти це не потрібно. Коли ж вирішили - купіть собі термос, якщо в вас його немає, багаторазове горня, лоточки. Треба мати свою соломинку, щоб не брати пластикові або паперові. І це все. Далі воно почне працювати. Головне – розуміти, заради чого ти готовий йти», - додає Діана Попфалуші.

Читайте також: Хмельницька молодь мітингувала проти змін клімату

Організатор фестивалів, директор фестивалю «Республіка», хмельничанин Андрій Зоїн під час конференції розповів, як можна робити фестивалі більш екологічними та презентував сумки, зшиті з використаних банерів.

«Сортування сміття і масштабні екологічні штуки ми практикуємо останні два роки. Але взагалі екологічний напрямок був з перших фестивалів «Республіка». Ми робили багаторазові стакани на фестивалях, робили презентацію сумок з банерів. На останній «Республіці» одну зі сцен ми планували зробити з кубів з пресованого пластику. Але через те, що ми їх мало привезли, задум не вийшов, проте все одно люди ходили й бачили люди, що в Хмельницькому пластик сортують», - зазначив Андрій Зоїн.

Мандрівники Сергій Толстіхін та Юлія Мазур нещодавно повернулися додому з тривалої веломандрівки. На двох велосипедах та з причепом, на якому була сонячна панель, вони проїхали 20 країн за 80 днів. За цей час пара подолала понад 7 000 кілометрів. Як писав сайт «Є» раніше, велоподорож хмельничан має одразу кілька цілей: дізнатися більше про зелений туризм в Європі, познайомитися ближче з українською діаспорою у різних країнах.

Вчора під час зустрічі мандрівники розповіли про екологічний аспект своєї подорожі. Хмельничани дізналися, де найкраща велоінфраструктура в Європі, чому в Європі немає на вулицях сміття, та що в Гамбурзі зробили на місці сміттєзвалища.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую