ye-logo.v1.2

Хмельничани на велосипеді за десять днів проїхали три країни

Туризм 4684
За десять днів хмельничан проїхали близько 600 кілометрів
За десять днів хмельничан проїхали близько 600 кілометрів. Фото: Сергія Толстіхіна

Подорожували туристи з сонячною батареєю на причепі.

Двоє хмельничан Сергій Толстіхін та Юлія Мазур за 80 днів вирішили подолати 22 країни. Свою подорож поділили на три частини, і її перший етап вже відбувся. Стартували велосипедисти 12-го травня, а вчора, 21 травня, вони повернулися додому. Другий етап розпочнеться у липні та триватиме 60 днів, заключну частину подорожі велосипедисти запланували на осінь.

Як писав сайт «Є» раніше, маршрут хмельничан охопить такі країни: Україна, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Франція, Швейцарія, Ліхтенштейн, Австрія та Чехія. Велоподорож має одразу кілька цілей: дізнатися більше про зелений туризм в Європі, познайомитися ближче з українською діаспорою у різних країнах.

Подорожували туристи на велосипедах і з причепом – сонячною панеллю, від якої заряджали свої ґаджети. Як розповів Сергій Толстіхін повернувшись додому, під час першого етапу вони відвідали три країни: Польщу, Угорщину і Словаччину. В дорозі зазвичай були по шість-вісім годин вдень. Щоправда, кілька днів у них було не їздових, тоді хмельничани зустрічалися з діаспорою.

 

Подорож розпочалася з дощу.

«За ці дні подолали біля шестиста кілометрів. Враховуючи, що їхали горами і був причіп, рухалися близько 14 кілометрів на годину. Перші два дні нас заливало дощами, але ми рухалися далі. Якби робили незаплановані тривалі зупинки, наш графік би зірвався, - говорить Сергій. – Ночували протягом подорожі в готелях, кемпінгах, у людей через каучсерфінг і «warmshower» (соціальна мережа для велосипедистів, що шукають нічліг – прим. авт)».

Стартували велосипедисти з Перемишля, де й провели першу лекцію. «Польща нас зустріла дощами. Цілий день лило, але було гарно – туман, незабутні краєвиди. Насправді, в спеку їхати набагато гірше. У дощ хоч і мокро, але комфортна температура. Ночували в поляка через каучсерфінг. Він теж велосипедест. У нього на подвір’ї був ще один маленький будиночок, де він зазвичай приймає гостей», - каже велосипедист.

 Розвинена велоінфраструктура у Кошице

За десять днів відвідали три країни.

Як розповідає Сергій Толстіхін, під час подорожі хотіли відвідати українську діаспору, дізнатися чим вони живуть. «У трьох країнах цю мету ми навіть перевиконали. У Перемишлі ми зустрілися з місцевим відділенням спілки українців в Польщі. Записали з ними інтерв’ю, провели лекцію, розказали про свої мандри. У них є свій «Народний дім» - старовинний будинок в центрі міста. Дуже активна спільнота. До прикладу, через кілька днів після нас туди приїжджала Оксана Забужко», - додає він.

У Словаччині погода покращилась і хмельницькі туристи продовжили дорогу без дощу. Їздили зеленими шляхами, споглядаючи тамтешні краєвиди. «Кошице – друге місто в країні за кількістю людей, там є арена. Саме в той час у Кошице і Братиславі проходив чемпіонат світу з хокею. Ми дві ночі спали в українській сім’ї айтішників. Місто це дуже спокійне, а чемпіонат світу зібрав там купу вболівальників, і місцевим це було не звично. Ми побачили традицію випускників школи: вони роблять плакати, на якому наклеюють свої фотки, і ходять по центрі міста, збираючи гроші. Прийнято казати, що це гроші на книги, але всі знають, що гроші підуть, щоб відсвяткувати гарно випуск», - згадує хмельничанин.

Велоподорож хмельничан через Словаччину Велоподорож хмельничан через Словаччину

Подорожували зеленими шляхами.

У Кошице діє Союз русинів-українців. Саме там туристи познайомилися із 84-річним Левком Довговичем, який колись заснував у місті всенародний хор «Карпати» й донині є його художнім керівником та диригентом. «Там ми провели зустріч. Було старе приміщення, й народу прийшло не багато. Хоча у Кошице є  велика кількість українських студентів, але для них треба більш сучасні заходи. Набагато цікавіше було спілкуватися з людьми, в яких ми ночували, Оксани з Юрієм. Вони нам розповіли, що словаки зовсім інакші. Вони не люблять багато працювати. У них в чотири години дня вже закриваються кафе, взагалі немає цілодобових магазинів. Українці працьовитіші, але словаки краще відпочивають сім’ями. В них прийнято на вихідні їхати з дітьми в гори, на природу, вони люблять активний відпочинок», - зазначає Сергій.

Як розповів велосипедист, навчання в Кошице безкоштовне для українців, а незабаром планують запустити електричку «Кошиця-Ужгород». «Дуже приємне місто, особливо історична частина. Гарно розвинена велоінфраструктура, багато містян катається там на велосипедах», - додав він.

Після Словаччини хмельничани заїхали в Угорщину. За словами туристів, країна візуально зовсім відрізняється. «Угорські села бідніші, ніж Польща і Словаччина. Але все більш автентичне, клімат хороший. Дуже хороша велоінфраструктура. Вони не роблять, як поляки, зелені маршрути. У них заборонено їздити на велосипедах по дорогах. Кругом прокладені довгі велодоріжки. Там було найкомфортніше їхати. Ночували в Угорщині одну ніч в кемпінгу, споглядали мальовничі гори. Була гарна погода, навіть спека», - говорить Сергій Толстіхін.

Велоподорож хмельничан через Угорщину

Краєвиди Угорщини.

«Потім ми поїхали в містечно Ніредьгаз. Дуже смішне в Угорщині – їхні назви населених пунктів, їх неможливо прочитати. Там нас зустріла голова самоврядування українців Ніредьгаза Юдіта Софілканич. Вона оплатила нам готель, зводила нас на сніданок. Це легендарна людина. Вона переїхала в Угорщину ще у 1993 році, з тих пір викладає українську мову угорцям, видає підручники. Вона розвінчала багато міфів, розповіла, що угорці позитивно до України ставляться, - каже хмельничанин. – Наступного дня поїхали в університет, там є факультет української мови. Провели лекцію зі студентами, потім завітали до українського консула Аркадія Гупала».

 Хмельничани познайомились в Угорщині з українським консулом Аркадієм Гупало

В Ніредьгазі хмельничани познайомились з українським консулом.

Вчора, 21 травня, мандрівники приїхали додому. З Угорщини вони повернулися до Ужгорода, де й завершили подорож. Велосипеди відправили перевізником, а самі потягом прибули в Хмельницький.

«Подорож показала, що ми гарно організовані. Причіп з сонячною панелею виправдав свої сподівання. На нього весь час звертали багато уваги. Щоправда, щоб добратися з Нідергазу в Хмельницький, ми заплатили більше грошей, ніж за всі попередні дні подорожі», - підсумував він.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую