ye-logo.v1.2

У Хмельницькому презентували проєкт «Окрилені рожевою стрічкою»

Суспільство 2529
На фотороботах зображені жінки, які дотичні до проблем раку молочної залози
На фотороботах зображені жінки, які дотичні до проблем раку молочної залози. Фото: автора

В рамках заходу відбулося відкриття виставки фотохудожниці Наталії Базилєвої.

Сьогодні, 11 жовтня, у Хмельницькому обласному художньому музеї стартував арт-марафон під назвою «Окрилені рожевою стрічкою», який проходить в рамках відзначення Всесвітнього дня профілактики та боротьби з раком молочної залози. 

Наше місто перше у списку чотирьох, яке долучилося до такої акції. Під час марафону відбулася презентація виставка  робіт вінницької фотохудожниці Наталії Базилєвої, на якій зображені жінки, які дотичні до хвороби раку молочної залози.

Мисткиня на захід не приїхала, однак передала через волонтерів листа зі змістом: «В останні роки рак молочної залози набуває серйозну медичну, психологічну та соціальну проблему… Саме тому, ми разом з подругою Катериною Андрушковою, яка перенесла цю недугу, придумали наш фотопроєкт «Окрилені рожевою стрічкою». У ньому взяли участь десять жінок, які дотичні до проблем раку молочної залози. Ці жінки настраждалися вдосталь… Надія, відчай, любов, втрати, мужність, страх – ось про що ці картини… Насправді, цей фотопроєкт не про рак молочної залози. Його завдання більш глибше: це прийняття всього, що ми отримуємо від життя – красу, страждання… «Окрилені рожевою стрічкою» покликані показати стан людини, допомогти подолати хворобу, висвітлюючи шрами, які об’єднують усіх нас».

Захід відбувся у Хмельницькому обласному художньому музеї.
Співорганізатор заходу Ольга Нікітіна розповіла присутнім історії перемоги над раком молочної залози відомих людей.
Наталія Базилєва (праворуч) та її подруга Катерина Андрушкова придумали фотопроєкт «Окрилені рожевою стрічкою»

Співорганізатор заходу Ольга Нікітіна розповіла присутнім історії перемоги над раком молочної залози відомих людей, які не бояться говорити про цю проблему. Серед них Кайлі Міноуг, Синтія Ніксон, Дар'я Донцова, Анджеліна Джолі та інші.

«Багато українців, нажаль, звертаються до лікаря, коли вже припече. Щоденні проблеми відволікають нас від того, аби задуматися про стан нашого здоров’я. Але це все ніщо, коли тобі ставлять діагноз рак. Тому краще попередити хворобу та двічі на рік проходити огляд у гінеколога та раз в рік огляд мамолога. Це дасть впевненість у тому, що ти здоровий і що ти маєш щасливий квиток у завтрашній день», - розповіла Ольга Нікітіна.

На фотосвітлинах зображені жінки, які мали дотичність до хвороби раку молочної залози.
Фотороботи вінницької мисткині сповненні телоти та ніжності.
«Окрилені рожевою стрічкою» покликані показати стан людини, допомогти подолати хворобу, висвітлюючи шрами, які об’єднують усіх нас», - каже авторка виставки.
Під час марафону відбулася презентація виставка робіт вінницької фотохудожниці Наталії Базилєвої.

Під час відкриття виставки присутні згадували і відомого хмельницького онколога Дробрена Гаррі Йосиповича, який помер 3 травня 2019 року на 80-му році життя. Лікар неодноразово долучався до соціальних проектів, які були організовані на підтримку жіночого здоров’я.

Після заходу усі жінки, які прийшли до обласного музею мали нагоду пройти огляд у лікаря онколога-мамолога Катерини Зубатюк, яка працює у Хмельницькому обласному онкодеспансері.

Далі арт-марафон «Окрилені рожевою стрічкою» попрямує до Львова, Вінниці та Рівного.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую