ye-logo.v1.2

Хмельницький залізничний вокзал можуть передати приватним компаніям

Суспільство 10556
Крім того, до кінця року «Укрзалізниця» планує запустити «Вокзальну компанію», яка займатимуться розвитком залізничних вокзалів
Крім того, до кінця року «Укрзалізниця» планує запустити «Вокзальну компанію», яка займатимуться розвитком залізничних вокзалів. Фото: з архіву редакції

Таку можливість аналізуватимуть експерти Світового банку.

Нещодавно заступниця міністра інфраструктури України Олександра Клітіна у фейсбуці повідомила про можливість передачі низки українських залізничних вокзалів у концесію.

«Наразі узгоджено перелік залізничних вокзалів, які аналізуватимуть експерти Світового банку щодо можливості реалізації концесійних проєктів», — зазначає Олександра Клітіна.

За її словами, у концесію можуть передати сім залізничних вокзалів. Серед них — Хмельницький. Також це стосується вокзалів, які розташованих у Харкові, Дніпрі, Вінниці, Запоріжжі, Івано-Франківську та Миколаєві.

Зокрема, таку змогу забезпечив Закон України «Про концесію», прийнятий парламентом 3 жовтня цього року. За інформацією «Громадського телебачення», він врегульовує умови передачі державного та комунального майна у приватну власність. Нардепи сподіваються, що цей закон підвищити інвестиційну привабливість України та дозволить залучити інвестиції в оновлення інфраструктурних проєктів: портів, залізничних вокзалів, аеропортів, доріг…

Ще у вересні голова правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов у інтерв’ю виданню «НВ Бізнес» розповів, що наразі українські вокзали є збитковими. Щоб частково розв’язати цю проблему до кінця 2019-го в «Укрзалізниці» планують запустити «Вокзальну компанію», яка займатиметься їхнім розвитком.

«Наше завдання: вивести їх, як мінімум, у нульову рентабельність, як максимум — у прибуток. Згодом цей підрозділ ми включимо до складу інфраструктури. Це пов’язано з тим, що інфраструктура не підлягатиме приватизації. Але буде можливо державно-приватного партнерства, наприклад, у формі концесії, яку ми, найімовірніше, будемо використовувати для комерціалізації залізничних вокзалів», — зазначив Євген Кравцов.

Довідково: Концесія — це договір про передачу природних багатств, підприємств та інших господарських об'єктів, які належать державі чи територіальній громаді, у тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам. Зокрема, для реалізації інвестиційних проєктів.

Читайте також: Обласна рада передбачила додаткове фінансування хмельницького аеропорту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую