ye-logo.v1.2

У Хмельницькому презентували Антикорупційну карту ремонтів

Суспільство 2258
Хмельницький став 17-м містом, де презентували сервіс «Антикорупційна карта ремонтів»
Хмельницький став 17-м містом, де презентували сервіс «Антикорупційна карта ремонтів». Фото: автора

За її допомогою містяни зможуть контролювати куди йдуть гроші та поскаржитись на неякісні роботи.

Щороку мільйони гривень з місцевих бюджетів виділяються на ремонти і будівництво житлового фонду, доріг та різних закладів соціальної сфери. Зокрема, у Хмельницькому починаючи з 2016 року було укладено понад 3 тисячі договорів на проведення ремонтних робіт, і витрачено близько 1,75 мільярда гривень. Найдорожчими є: будівництво Палацу спорту – 275 мільйонів гривень та будівництво другої нитки водогону – 68 мільйонів гривень. Такі дані наводять активісти громадської організації «Антикорупційний штаб».

Сьогодні, 17 жовтня, вони приїхали у Хмельницький з презентацією проєкту «Антикорупційна карта ремонтів». Це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи у містах та селах. За його допомогою кожен мешканець може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів та будівництва. А також поскаржитись, якщо роботи виконані не якісно або, попри виділені кошти, не розпочаті взагалі.

«Карта автоматизована, вона витягує інформацію з системи «Прозоро». Кожного разу, коли в системі з'являється тендер зі статусом «підписаний», протягом години він вже відображається на нашій інтерактивній мапі. Обрали саме ремонти, через те, що це великі кошти - мільярди гривень. І на нашу думку, містяни мають бути залучені до контролю», - коментує керівник проєкту Ілля Кротенко.

У Хмельницькому за три роки витратили майже 2 мільярди гривень на ремонти та будівництво. Інфографіка: ГО «Антикорупційний штаб».

За його словами, за рік було отримано понад 500 скарг і таким чином зекономлено понад два мільйони гривень для міських бюджетів. Найпроблемнішими зазвичай виявляються ремонтні роботи саме у житлових будинках: утеплення, покрівля, сходи, вікна. Тому на презентацію проєкту активісти запросили начальника управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Василя Новачка, аби почути, ці зацікавлені у нашому місті в такому ресурсі як «Антикорупційна карта ремонтів».

«Дуже завжди тішуся, коли пересічні громадяни включаються в активну фазу життя міста. І не просто сидячи у соціальних мережах і критикуючи, а намагаються допомогти. Таким людям ми намагаємось сприяти і надавати усю потрібну інформацію. Що стосується тієї роботи, яка вже проведена у Хмельницькому по залученню громадськості до контролю, то варто відзначити програму співфінансування. Майже всі капітальні ремонти, які здійснюються в житловому фонді виконуються по цій програмі. В ній прописано, що підрядника визначають самі мешканці й кошти з міського бюджету проплачуються за виконані роботи після того, як відповідні акти підписують самі мешканці», - прокоментував Василь Новачок.

Також він поставив декілька питань по роботі мапи активістам, після діалогу зазначив, що управляння сприятиме у розгляді скарг хмельничан.

Павло Левін аналітик ГО «Антикорупційний штаб» розповів як скористатись «Антикорупційною картою ремонтів»:
- Спочатку потрібно зайти на сайт map.shtab.net.
- У пошуковому полі ввести адресу, яка цікавить, наприклад, свого будинку або садочка чи школи де навчається дитина.
- Програма знайде адресу, якщо там відбуваються, або відбувались ремонти, на карті буде розміщена інтерактивна позначка. Натиснувши на неї з'явиться інформація про перелік робіт та їх вартість.
- Якщо роботи проведені не якісно, або не проведені взагалі, то на сайті одразу можна залишити повідомлення чи скаргу. Далі юристи перевірятимуть інформацію та допомагатимуть вирішити проблему.

За словами Павла Левіна, скаргу розглядають протягом 48 годин і направляють відповідні запити та вимагають акти виконаних робіт. Далі - по ситуації. Якщо на запити не реагують, то наступне звернення надсилають до правоохоронних органів.

Довідка: ГО «Антикорупційний штаб» — це громадська організація, метою якої є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення. Організація фінансується шляхом участі у грантових програмах міжнародних донорів. Антикорупційна карта ремонтів - інноваційний інструмент Штабу з інформацією про ремонти, профінансовані з міського бюджету.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую