ye-logo.v1.2

Людина – не товар: в обласному центрі пройшла «Хода за свободу»

Суспільство 3090

Мета акції - привернути увагу до проблеми торгівлі людьми.

Сьогодні, 18 жовтня, в обласному центрі відбулась акція «Хода за свободу». Кілька десятків містян із чорним парасольками та інформаційними плакатами в руках символічно пройшлись майданом Незалежності. Основна мета – привернути увагу людей до проблеми торгівлі людьми.

«Торгівля людьми — це злочин, який скоює людина проти людини з метою її експлуатації. Це трудове чи сексуальне рабство, торгівля органами, незаконне усиновлення та інше. Тобто, людина експлуатує людину задля отримання вигоди», - розповідає директорка Хмельницького обласного центру соціально-психологічної допомоги Алла Андрейчак.

За її словами, якщо людина потрапила в таку ситуацію, їй потрібно звернутись по допомогу до спеціальних служб у тій країні, де вона опинилась. Також, про ситуацію варто повідомити українське консульство і місцеві правоохоронні органи.

«Центр соціально-психологічної допомоги - це установа в області, яка допомагає особам у складних життєвих обставинах. У тому числі й особам, які постраждали від торгівлі людьми. Окрім того, людина, яка тільки збирається закордон може прийти й отримати просто консультацію, а також необхідні номери телефонів чи адреси людей, які можуть допомогти в тій країні, куди збирається громадянин», - каже Алла Андрейчак.

До акції долучилась молодь

Додає, що для України торгівля людьми – проблема досить актуальна, оскільки чимало громадян шукають заробітку за кордоном. Загроза того, що вони можуть потрапити у тенета торговців людьми є завжди.

«Акція спрямована на привернення уваги до цієї проблематики. Ми не кажемо не їхати за кордон, а лише хочемо попередити людей, аби вони замислитись над можливими наслідками», - запевняє директорка.

Наразі в центрі соціально-психологічної допомоги проживають п’ятеро осіб, більшість із них перебували у трудовій експлуатації і отримують соціальну підтримку. Окрім того, понад дві сотні осіб за півроку прийшло на консультації з цього питання. Близько сотні подолян щороку отримують допомогу в через те, що потрапили у трудове рабство.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую