ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2020

«Незаконну» велодоріжку в Хмельницькому повернуть

Суспільство 3353
На Старокостянтинівському шосе «зникли» знаки на велосмузі
На Старокостянтинівському шосе «зникли» знаки на велосмузі. Фото: з Фейсбуку

Відповідну розмітку зафарбували на ділянці дороги на Старокостянтинівському шосе.

Повідомлення про те, що на відремонтованій дорозі на Старокостянтинівському шосе «зникли» позначки велосмуги почали активно поширювати у Фейсбуці хмельницькі велосипедисти та активісти. 

Розмітку, яка позначає доріжку для велосипедів, комунальникам довелося замалювати. Таку вимогу видали у патрульній поліції області, оскільки розмітка була нанесена без відповідного погодження. Щоб її повернути, комунальникам необхідно розробити проєкт організації дорожнього руху відповідно до чинних нормативно-правових актів та погодити у встановленому законом порядку.

Наразі розробкою проєкту облаштування дороги велосмугами вже займаються в управлінні житлово-комунального господарства міської ради. Як повідомив начальник відділу організації безпеки дорожнього руху Олександр Ковальчук, розмітку замалювали тимчасово і незабаром її відновлять.

«Ми зараз замовляємо проєкт «Влаштування велодоріжки і велосмуги на вулиці Старокостянтинівське шосе від вулиці Зарічанської до вулиці Прибузької». Частина велодоріжки буде проходити за межами проїжджої частини, але там, де це не можливо, вона буде на проїжджій частині дороги. Як тільки було відремонтовано дорогу, ми намалювали суцільну розмітку і позначки велодоріжки. Поспішили, тому що думали, що погода зміниться і потім не зможемо, - говорить Олександр Петрович. - Ми запропонували поліції на погодження зміни до дислокації технічних засобів регулювання. Але вони вимагають, щоб це був саме проєкт, а не просто схема. Через це вони дали вимогу, щоб стерти розмітку. Зараз тимчасово вона замальована, хоча велосипедисти можуть все рівно їхати по цій смузі».

В управлінні додають, коли поліція погодить проєкт, комунальники встановлять додаткові дорожні знаки і знову нанесуть розмітку. «Велосипедисти й так там їздили, а тепер там крайова смуга суцільною лінією була відведена. Ширина вулиці має 10,25 метра. Для транспортних засобів було відведено дві смуги по 3,75 метра згідно з нормативом. Відповідно залишається крайова смуга, яку можуть використовувати велосипедисти, – додає Олександр Ковальчук. – Я думаю, що протягом місяця ми все зробимо і розмітку буде відновлено».

Коментар патрульної поліції стосовно ліквідації розмітки.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую