ye-logo.v1.2

Рік без Каті: у Хмельницькому вимагали покарати замовників вбивства громадської активістки

Суспільство 2162
Наприкінці липня Катерину Гандзюк через її громадську діяльність облили кислотою, а через 96 днів у лікарні зупинилося її серце
Наприкінці липня Катерину Гандзюк через її громадську діяльність облили кислотою, а через 96 днів у лікарні зупинилося її серце. Фото: автора

Саме цього дня рік тому загинула Катерина Гандзюк.

Сьогодні, 4 листопада, на місцевому майдані Незалежності зібралося кілька десятків хмельничан. Паралельно з небайдужими в інших містах вони провели акцію «Рік без Каті». Таким чином вони хочуть показати владі та правоохоронцям, що громадськість не здасться, поки винні у вбивстві Катерини Гандзюк не будуть покарані.

За словами організатора акції «Рік без Каті» у Хмельницькому, голови громадської організації «Хмельницька ініціатива» Олега Черненка, 31 липня минулого року херсонську активістку Катерину Гандзюк зловмисники облили кислотою. Її вбивство замовили через її громадську позицію та діяльність. Через 96 днів, 4 листопада, її серце перестало битися. 

«Хоч ми з Катею не були друзями, нам довелося разом працювати, — розповідає Олег Черненко. — Мені одразу було зрозуміло, що це людина правдоруб. В Херсоні, де влада у спайці з продажною поліцією, де б’ють громадських активістів і знущаються з прав людей, Катя не боялася казати правду. Хоча й усвідомлювала, що на неї може чекати».

Присутні на акції тримали у руках плакати з надписами «Хто замовив Катю» й скандували «Вбивці мають сісти»

Присутні на акції тримали у руках плакати з надписами «Хто замовив Катю» й скандували «Вбивці мають сісти»

Також він наголосив, що нині в Україні триває дві війни. Перша — це війна на сході країни, яка щодня забирає життя та здоров’я українців. А друга точиться в «тилу». Це війна з безправ’ям, свавіллям, корупцією. Її жертвами стали Катерина Гандзюк, поранені Сергій Стерненко з Одеси, Дмитро Булах з Харкова, Сергій Нікітенко з Херсона. Жодного замовника цих злочинів досі не знайдено й не притягнено до кримінальної відповідальності.

«В Херсоні, де влада у спайці з продажною поліцією, де б’ють громадських активістів і знущаються з прав людей, Катя не боялася казати правду», — Олег Черненко.

«В Херсоні, де влада у спайці з продажною поліцією, де б’ють громадських активістів і знущаються з прав людей, Катя не боялася казати правду», — Олег Черненко.

«Список постраждалих від свавілля можна продовжувати нескінченно. Майже кожного з них я знаю особисто, — ділиться голова громадської організації «ЖАР» Альона Береза. — Це не якісь міфічні постаті, а звичайні громадяни, яким набридло беззаконня. Нині ми говоримо про відому людину. Проте є безліч випадків, коли немає належної реакції правоохоронців на злочини, про які немає такого розголосу».

Довідково: Катерина Вікторівна Гандзюк була громадською діячкою, депутаткою Херсонської обласної ради V скликання та Херсонської міської ради VI скликання, виконувачкою обов’язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Вона була активною учасницею Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Напад на Катерину Гандзюк стався 31 липня 2018 року близько 8:30 поблизу її дому. Вона йшла на роботу й невідомий облив її сульфатною кислотою. Причиною нападу вважають її публічну діяльність. Через те, що правоохоронці не змогли знайти замовників злочину, громадські активісти торік розпочали всеукраїнську акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня хмельничани також вимагали покарати винуватців аварії, під час якої загинула одинадцятирічна Софія Чорнобай.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую