ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

Людина, яку пам’ятатиме Кам’янець: пішов з життя знаний в місті дослідник та історик

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 3670
Ігор Данілов був керівником місцевого військово-історичного товариства шанувальників історії фортифікації
Ігор Данілов був керівником місцевого військово-історичного товариства шанувальників історії фортифікації . Фото: надане НІАЗ "Кам'янець"

Ігорю Данілову був 61 рік.

Сьогодні уночі, 6 листопада, перестало битися серце відомого в Кам’янці-Подільському науковця-історика, екскурсовода, керівника Кам’янець-Подільського військово-історичного товариства шанувальників історії фортифікації Ігоря Данілова. Повідомлення про втрату опублікували в соцмережах колеги та друзі Ігоря Васильовича.

«Сумно, боляче... Велика втрата для нашого міста... Пішов у вічність Ігор Васильович Данілов. Неперевершений ерудит, знавець історії, найкращий екскурсовод. Людина, яку пам’ятатиме Кам‘янець…», - написала на своїй сторінці у фейсбуці Альона Кузема, директор Департаменту гуманітарної політики міської ради.

Ігор Данілов, знанний в місті історик, дослідник історії фортифікації. Ігорю Васильовичу був 61 рік. Впродовж 1991-1995 років він працював на різних посадах в історичному відділі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. З 1996 по 2003 рік обіймав посаду завідувача сектором фортифікації в Державному історико-архітектурному заповіднику Кам’янця-Подільського. У 1998 році Ігор Данілов створив громадську організацію «Кам’янець-Подільське військово-історичне товариство шанувальників історії фортифікації» і був її незмінним керівником до сьогоднішнього дня.

Як розповідає директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур, Ігор Васильович був ініціатором створення музейної експозиції з історії фортифікації в приміщеннях пам’ятки архітектури комплексу Руської брами. Саме ним була передана колекція стрілецької зброї періоду Другої світової війни. Також саме він зробив великий внесок у справу збереження цієї пам’ятки.

«Ігор Данілов був організатором багатьох фестивалів з історичної реконструкції періоду середньовіччя у Кам’янці-Подільському, багато яких відбувалась на території Руської брами. Як фахівець з фортифікації співпрацював з Національним історико-архітектурним заповідником «Кам’янець» та багатьма пам’ятко-охоронними інституціями. Створена ним приватна туристична фірма активно працювала на ниві популяризації історико-архітектуної спадщини Кам’янеччини. Світла пам’ять про прекрасну людину, яка чесно і гідно пройшла свій земний шлях, назавжди збережеться у наших серцях», - каже Василь Володимирович.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким Ігоря Данілова.

Нагадаємо, сьогодні помер головний лікар Хмельницької міської лікарні Володимир Розгонюк.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую