ye-logo.v1.2

Фізичних осіб можуть визнавати банкрутами На правах реклами

Суспільство 1885
З метою відновлення платоспроможності боржника призначається арбітражний керуючий
З метою відновлення платоспроможності боржника призначається арбітражний керуючий. Фото: protocol.ua

В Україні запрацював Кодекс з процедур банкрутства

21.10.2019 року уведено в дію Кодекс України з процедур банкрутства, який регулює порядок та умови відновлення платоспроможності або визнання банкрутами юридичних та фізичних осіб.

Відновлення платоспроможності або визнання банкрутом фізичних осіб є нововведенням в українському законодавстві, яке, сподіваюсь, допоможе фізичним особам відновити платоспроможність або позбавити себе безнадійних боргів в результаті банкрутства.

Хто, куди і в яких випадках зможе звернутись з заявою для відкриття провадження в справі про неплатоспроможність?

Звернутись може лише боржник до господарського суду у разі якщо: розмір прострочених зобов'язань становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати (не менше 125 190 грн. ); боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 % місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов"язань упродовж 2 місяців; ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у такого боржника майна, на яке може бути звернуто стягнення; існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов"язання чи здійснювати звичайні поточні платежі.

До заяви додається: конкретизований список кредиторів та боржників; опис майна боржника з копіями документів, що підтверджують право власності на нього; перелік майна, що перебуває в заставі (іпотеці); відомості про всі наявні рахунки; копія трудової книжки та відомості про роботодавця; декларація про майновий стан боржника; інформація про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини; проект плану реструктуризації боргів; інша інформація та документи.

Провадження відкрито, що далі?

З метою відновлення платоспроможності боржника призначається арбітражний керуючий, вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів, здійснюється виявлення кредиторів та їх збори, розробляється проект плану реструктуризації боргів, який у випадку схвалення зборами кредиторів та подальшого затвердження судом є обов'язковим для виконання, тощо.

Звільнення від боргів.

При неможливості відновлення платоспроможності боржника слідує визнання судом боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника. Судом призначається керуючий реалізацією майна. Відбувається задоволення вимог кредиторів в порядку черговості за рахунок реалізації майна боржника.

Вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника вважаються погашеними.

Судом при ухвалені ухвали про завершення процедури погашення боргів за закриття провадження у справі ухвалюється рішення про звільнення боржника-фізичної особи від боргів. Проте боржник не звільняється від відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи; сплати аліментів; виконання інших вимог, які нерозривно пов’язані з особистістю фізичної особи. https://erau.unba.org.ua/profile/67171

Автор адвокат Вікторія Кара

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую